Princ Harry chtěl v Británii platit za policejní ochranu, soud mu to neumožnil

Princ Harry prohrál soudní spor, v němž chtěl dosáhnout toho, aby mu Velká Británie umožnila platby za policejní ochranu. Právní oddělení britského ministerstva vnitra si nepřeje, aby si bohatí lidé mohli platit ochranu ze strany bezpečnostních složek. 

O rozhodnutí, které přišlo po jednodenním soudním stání v minulém týdnu, informovala BBC. Harryho právníci si přáli soudní přezkum zamítavého stanoviska k požadavku prince, který chtěl platit za policejní ochranu. Soudce jej však neumožnil.

Když vévoda ze Sussexu skončil v roce 2020 v roli pracujícího člena královské rodiny, přišel o dosavadní úroveň ochrany. Z jeho strany následovala stížnost proti rozhodnutí komise, která se zabývá ochranou veřejných osob, včetně zástupců monarchie. 

V uplynulých dnech se Harry a jeho žena Meghan podle svých slov ocitli v ohrožení v ulicích New Yorku. Údajnou honičku s fotografy označili jako "téměř katastrofální". Při podobném incidentu v roce 1997 zemřela princova matka Diana. 

Související

Více souvisejících

Princ Harry soudy Velká Británie Policie Velká Británie

Aktuálně se děje

před 35 minutami

Mark Rutte

Mark Rutte se stane novým šéfem NATO, tvrdí Finsko

Finský prezident Alexander Stubb ve čtvrtek oznámil, že úřadující nizozemský premiér Mark Rutte je pravděpodobným kandidátem na nového generálního tajemníka Severoatlantické aliance (NATO). Informovala o tom agentura Reuters.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Mikuláš Bek

Univerzity upozorňují na kolaps systému. Ministerstvo vnímá problém a shání peníze

Vysokoškolští pracovníci jsou nespokojeni se současným stavem vysokého školství. Již v pondělí se vydali protestovat do ulic v rámci iniciativy Hodiny pravdy, tentokrát pod heslem Kolaps systému. EuroZprávy.cz v tomto kontextu obdržely prohlášení od resortu školství s tím, že pro příští rok žádá o navýšení rozpočtu pro vysoké školy o šest miliard. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Tomáš Zdechovský ve volebním štábu koalice Spolu. (9.6.2024) Prohlédněte si galerii

Zdechovský pro EZ: Úspěch Turka či Konečné je varováním, musíme zabrat. Do kampaně jsem dal maximum

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) bude europoslancem i dalších pět let, v evropských volbách získal téměř 67 tisíc preferenčních hlasů. V předvolební kampani se podle svých slov vyždímal na maximum. Všímá si přitom toho, že k úspěchu vede cesta i přes sociální sítě jako TikTok či Instagram. Na nového europoslance Filipa Turka je v Bruselu upřímně zvědavý. Zdechovský se dále v rozhovoru pro EuroZprávy.cz vyjadřuje k výběru nového českého eurokomisaře či k náplni své práce v Evropském parlamentu.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

Blinken: Některé změny Hamásu v dohodě o příměří nejsou proveditelné

Palestinské militantní hnutí Hamás odpovědělo na americký plán příměří v Pásmu Gazy s návrhy na několik změn. Některé z těchto změn jsou podle amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena proveditelné, jiné nikoli, uvedl dnes v Kataru podle serveru The Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy