Putin se indického summitu G20 nezúčastní. Zastoupí ho Lavrov

Ruský prezident Vladimir Putin během pondělního telefonního hovoru řekl indickému premiérovi Nárendrovi Módímu, že se nezúčastní zářijového summitu G20 v Novém Dillí. Ruskou delegaci povede místo hlavy státu šéf diplomacie Sergej Lavrov. 

"Prezident Putin tlumočil neschopnost se osobně zúčastnit summitu G20 v Novém Dillí v září 2023 a informoval, že Rusko bude reprezentovat ministr zahraničí Sergej Lavrov," uvedla Módího kancelář podle TASS.

Indický premiér vyjádřil porozumění pro rozhodnutí ruské hlavy státu, které poděkoval za podporu všech iniciativ během indického předsednictví skupině. Oba státníci souhlasili s tím, že zůstanou v kontaktu. 

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov řekl agentuře TASS, že formát ruské účasti bude vykomunikován později. 

Indie předsedá G20 od prosince loňského roku, summit v Novém Dillí proběhne ve dnech 9. a 10. září. Pozvánku dostali kromě zástupců všech 20 zemí také lídři dalších devíti států. Jde o Bangladéš, Egypt, Španělsko, Mauricius, Nigérii, Nizozemí, Spojené arabské emiráty, Omán a Singapur. 

Související

Více souvisejících

Vladimír Putin Naréndra Módí (indický premiér) G20 Summit G20 Sergej Lavrov

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy