Pařížská radnice schválila opatření, které zavede vyšší parkovací poplatky pro řidiče sportovně užitkových vozů (SUV). Ty budou zohledňovat velikost, hmotnost vozidla a také velikost jeho motoru. Cílem tohoto opatření, které vstoupí v platnost 1. ledna 2024, je snížit znečištění ve francouzském hlavním městě, jak informoval list The Guardian.
Radní v Paříži jednomyslně schválili toto opatření minulý měsíc. Frédéric Badina-Serpette, radní ze strany Evropa Ekologie - Zelení (EELV), která navrhla zvýšení poplatků, uvedl: "Chtěli bychom, aby Paříž změnila ceny placeného parkování tak, aby byly vzestupné podle hmotnosti a velikosti vozidel."
Dodal také, že cílem je zaměřit se na rostoucí problém automobilové obezity, který spočívá v neustálém zvětšování hmotnosti a velikosti vozidel v městském prostředí, zejména v Paříži.
Podle úřadů se počet SUV v metropoli za poslední čtyři roky zvýšil o 60 procent a nyní představují 15 procent z celkového počtu 1,15 milionu osobních vozidel, která každý večer parkují v Paříži. Radnice doufá, že zvýšení parkovacích poplatků zpomalí tento trend a podpoří vlastnictví menších vozidel.
Související

Na konci světa se francouzské a švédské stíhačky snaží odradit Putina. Trumpova nejistota Evropu spojuje

Hon na čarodějnice, burácela Le Penová před podporovateli. Většina Francouzů ale verdikt soudu schvaluje
Aktuálně se děje
včera

Německo zažilo nepříjemný incident. Záchranné složky řešily vážné komplikace
včera

Trump se raduje z amerického papeže. Nástupci Františka popřál i Fiala
Aktualizováno včera

Objevil se bílý kouř. Novým papežem je Američan, jmenuje se Lev XIV.
včera

Obchody dnes podléhají zákonu. Zákaz bude platit i na podzim
včera

Rusové nedodržují Putinovo přehlídkové příměří, tvrdí Kyjev
včera

S Bartoškou odchází kus české kultury, říká prezident Pavel. Kondoloval i Fiala
včera

Počasí nepřeje vodáckým radovánkám. Víkendové srážky zřejmě nepomohou
včera

Rulík a spol. přivítají v národním týmu Nečase. Prošel prohlídkou a Colorado ho uvolnilo
včera

5 mýtů o online nebankovních půjčkách
včera

Policie řeší případy šikany na Znojemsku. Lidé brali spravedlnost do svých rukou
včera

Zemřel Jiří Bartoška
včera

80 let po konci války se hroutí představa trvalého míru. Opakujeme totiž chyby z minulosti
včera

Dějiny ukazují, že agresora nezastaví ústupky, řekl Fiala v den výročí konce války
včera

Začalo další příměří na Ukrajině. Rusové chtějí v klidu oslavit vítězství v druhé světové válce
včera

Masakry na konci války. Nacisté umučili a zavraždili stovky Čechů
včera

Česko podepíše dohodu o dostavbě Dukovan, jakmile to bude možné
včera

Chtějí zmařit moji návštěvu Moskvy, tvrdí Fico. Kritiku míří na pobaltské státy
včera

Už máte letní gumy? Pak vás předpověď počasí na příští týden příliš nepotěší
7. května 2025 21:40

Živě Černý dým nad Vatikánem. První den konkláve nového papeže nepřinesl
7. května 2025 21:14
Fico si stěžuje, že nestihne oslavy v Moskvě. Pobaltí mu zakázalo přelet do Ruska
Cesta slovenského premiéra Roberta Fica na oslavy Dne vítězství do Moskvy čelí vážným komplikacím. Estonsko a Lotyšsko oficiálně zakázaly přelet slovenského vládního speciálu přes svůj vzdušný prostor. Litva se podle informací médií rozhodla stejně.
Zdroj: Libor Novák