Reznikov si po korupčním skandálu vybral nové náměstky

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov si vybral tři nové náměstky. Učinil tak po korupčním skandálu, který nedávno zasáhl jeho resort, informovala dnes agentura Reuters. Podle serveru RBK-Ukrajina dnes vláda jmenovala také nové náměstky ministra vnitra Ihyora Klymenka, jenž ve vedení resortu před časem nahradil Denyse Monastyrského, který zahynul při havárii vrtulníku.

Reznikov se zavázal bojovat proti úplatkářství poté, co média informovala o tom, že jeho ministerstvo nakupuje předražené potraviny pro armádu, která už téměř rok brání Ukrajinu před ruskou vojenskou agresí. Jeden z ministrových náměstků minulý měsíc na základě obvinění rezignoval. Další dva byli odvoláni dnes, píše Reuters.

Reznikov v čele ministerstva zůstává, ačkoliv se dříve objevily informace o jeho chystaném odvolání. Šéf poslanců prezidentovy vládní strany Sluha národa Davyd Arachamija po těchto zprávách minulý týden informoval, že v daném týdnu se na ministerstvu obrany žádné personální změny neodehrají.

Novými náměstky resortu obrany mají být generálporučík Oleksandr Pavljuk, jenž na začátku ruské invaze krátce působil jako šéf Kyjevské oblasti, někdejší velvyslanec v Kanadě Andrij Ševčenko a odborník na informační technologie Vitalij Dejneha, který spoluzaložil nevládní organizaci shromažďující peníze pro armádu. Reznikov dříve podle Reuters přislíbil, že do boje proti korupci na ministerstvu zapojí odborníky a aktivisty.

Ukrajinská vláda mezitím uvedla, že Pavljuka ve funkci potvrdila. Jmenovala rovněž náměstky ministra vnitra, poznamenal web RBK-Ukrajina. Ukrajinský parlament před týdnem schválil na pozici šéfa tohoto resortu Klymenka, jenž vedl úřad dočasně od poloviny ledna, kdy zahynul při havárii vrtulníku u Kyjeva tehdejší šéf ministerstva Monastyrskyj.

Související

Válka na Ukrajině od dvojice fotografů.

Válka na Ukrajině: Ruský útok přímo ohrozil rumunské hranice, Ukrajinci přiznali údery na Krym

Rusové včera zasáhli přístavní město Reni na řece Dunaj, které leží přímo na ukrajinsko-rumunské hranici. Ukrajinci také oficiálně přiznali ostřelování Krymského poloostrova s tím, že „jde o normální taktiku“, jak likvidovat nepřátelskou logistiku. Tvrdé boje pokračují na několika místech fronty, ukrajinský generální štáb ale příliš sdílný není.

Více souvisejících

Oleksij Reznikov Ukrajina

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

včera

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

včera

včera

včera

včera

včera

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

včera

Čaputová jako první slovenská prezidentka provedla zemi velkými krizemi

Slovensko dnes zažívá střídání stráží v prezidentském paláci. Po pěti letech končí na pozici hlavy státu Zuzana Čaputová, která byla první prezidentkou v historii země. Provedla ji velkými krizemi, mandát se rozhodla neobhajovat. Ve funkci ji nahradí Peter Pellegrini. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy