Odvolací soud v Bukurešti dnes rozhodl o propuštění britsko-amerického influencera Andrewa Tatea z vazby do domácího vězení, informuje agentura AP.
Tate, který vyvolává kontroverze na internetu, strávil několik měsíců v rumunském vězení kvůli podezření z organizovaného zločinu a obchodování s lidmi.
Soud rozhodl ve prospěch Tatea, který se odvolal proti dalšímu prodloužení vazby z minulého týdne, už čtvrtému v pořadí. Společně s ním se do domácího vězení mohou podle Reuters přesunout také jeho bratr Tristan a dvě ženy podezřelé ve stejném případu.
Bratry Tateovy spolu se dvěma Rumunkami justiční úřady stíhají kvůli podezření, že přinutili šest žen vytvářet po*nografické snímky určené pro zpoplatněné webové stránky. Podezřelí obvinění odmítají.
Andrew Tate, bývalý profesionální kickboxer, má miliony sledujících na sociálních sítích, na nichž propaguje luxusní životní styl. K bohatství podle svých slov přišel díky investicím, mimo jiné do pornografie. Proslavil se také misogynními výroky, kvůli nimž mu byl zakázán přístup na všechny hlavní sociální sítě. Twitter mu nicméně zákaz zrušil poté, co se majitelem sítě stal Elon Musk.
12. prosince 2025 21:11
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
Související
Andrew Tate obviněn ze znásilnění: Zatkli ho díky Gretě. Ta ho na Twitteru zesměšnila po nepovedeném útoku
Aktuálně se děje
včera
Plzeň prodloužila neporazitelnost. Sparta si zajistila pohár i na jaře, Olomouc vybouchla
Aktualizováno včera
Mnozí Ukrajinci jsou po dalším ruském útoku bez vody a elektřiny
včera
V neděli startuje nový jízdní řád. České dráhy nabídnou ještě více komfortních vlaků
včera
Kupka tepe Babiše, který nechce dát Ukrajincům už ani korunu
včera
Kmoníček má nahradit Pojara. Babiš oslovil i dalšího člověka
včera
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
včera
Přes deset událostí. Na západě Čech se zase otřásá země
včera
Turek je stále kandidátem na ministra, tvrdí Motoristé
včera
Česko za Babiše nehodlá financovat Ukrajinu. Nebudeme tam dávat peníze, řekl
včera
Válku na Ukrajině lze vyřešit, ale ne rychle. Důkazem je příběh Německa po první světové válce
včera
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
včera
Trumpa znovu ukázali na fotkách s Epsteinem. Hoax, obořil se Bílý dům na Demokraty
včera
Další člen Babišovy vlády doplatil na zákon střetu zájmů
včera
Dlouhá historie vánočního koření. Sloužilo i jako lék
včera
Česko na prahu epidemie chřipky. Do vývoje se může promítnout nový subtyp infekce
včera
Tragédie v pražské ZOO. Populární orangutan Kawi nešťastně zahynul
včera
Policie hledá dvanáctiletého Marka. Už ve čtvrtek nedorazil do školy
včera
Počasí se příští týden výrazně ochladí. Během dne bude i mrznout
12. prosince 2025 21:28
Nezvládli krize, inklinují k neonacismu a chtějí Česko odklonit od Západu. Vžene nás nová vláda do náručí Kremlu?
12. prosince 2025 21:11
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
Evropská unie se v pátek rozhodla trvale zmrazit ruská aktiva v Evropě, aby zajistila, že miliardy eur nebudou moci být zablokovány Moskvě vládami Maďarska a Slovenska. Aktiva budou zablokována, dokud Rusko neukončí svou válku na Ukrajině a neuhradí těžké škody, které za téměř čtyři roky způsobilo.
Zdroj: Libor Novák