Rusko zadržuje tisíce ukrajinských vojáků jako zajatce. Druhou noc po sobě útočilo na Kyjev

Ukrajinské ministerstvo pro reintegraci uvedlo, že Rusko zadržuje více než 3500 ukrajinských vojáků jako válečné zajatce. Podle serveru Ukrajinska pravda se dnes také Kyjev opět ocitl pod útokem dronů.

Celkem ministerstvo eviduje více než 4300 Ukrajinců, kteří jsou válečnými zajatci Ruska, včetně 760 civilistů. Jejich příbuzní dostávají finanční podporu od státu. Moskva zase uvedla, že Ukrajina zadržuje více než 500 ruských vojáků.

Začátkem listopadu vyšlo najevo, že Kyjev připravuje druhou věznici pro ruské válečné zajatce v západní části země. Obě zařízení by měla mít celkem kapacitu pro přibližně 900 zajatců.

Ukrajinský komisař pro lidská práva Dmytro Lubinec tvrdí, že Moskva od začátku její invaze na Ukrajinu předala Kyjevu téměř 2600 válečných zajatců a civilistů. Není známo, kolik válečných zajatců Moskva získala výměnou.

Rusko dnes v noci opět podnikalo intenzivní dronové útoky na ukrajinskou metropoli Kyjev. Ukrajinské systémy protivzdušné obrany podle předběžných informací zničily přibližně 15 z 20 dronů Šáhid íránské výroby.

Šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko na platformě Telegram uvedl, že ruská bezpilotní letadla útočila na Kyjev v několika vlnách a z různých směrů. "Proto byl v hlavním městě několikrát vyhlášen letecký poplach," vysvětlil.

Po zničení deseti kamikadze dronů v Kyjevě a jeho předměstí nehlásily žádné "kritické škody" ani oběti, uvedl Popko. Rusko už v noci na sobotu vypustilo směrem na území Ukrajiny 38 dronů Šáhid, ukrajinské vzdušné síly podle svých vyjádření sestřelily 29 z nich.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy