Rusové od napadení Ukrajiny zabili nejméně 543 ukrajinských dětí. Zranění utrpělo 1 296

Od začátku rozsáhlé ruské invaze na Ukrajinu utrpělo zranění nebo zahynulo alespoň 1 839 ukrajinských dětí v bojových akcích.

Dnes to oznámila ukrajinská generální prokuratura. Její data ukazují, že nejméně 543 dětí zemřelo a 1 296 utrpělo zranění různé závažnosti v důsledku konfliktu. Informaci přinesl zpravodajský web Kyiv Independent.

Většina z těchto dětských obětí, konkrétně 529, byla zaznamenána v Doněcké oblasti. Kromě toho bylo potvrzeno 346 případů obětí v Charkovské oblasti, 150 v Chersonské oblasti, 131 v Dněpropetrovské oblasti, 130 v Kyjevské oblasti, 108 v Záporožské oblasti a 103 v Mykolajivské oblasti.

Ruský útok na Tokmak 15. dubna zabil 9letého chlapce. Den předtím byla 16letá dívka zraněna po výbuchu ruského granátu v Kizomysu.

Čtyři děti ve věku od 13 do 17 let byly také zraněny při ruském raketovém útoku na Černihiv 17. dubna, celkem 78 lidí bylo zraněno a 18 zabito.

Podle OSN z 10. dubna bylo zaznamenáno téměř 11 000 zabitých civilistů a více než 20 500 zraněných. Skutečné číslo je pravděpodobně vyšší, protože Rusko brání mezinárodnímu sledování v okupovaných oblastech, jako je Mariupol.

Související

Oslo

Norsko odmítá plán Kallasové, aby EU byla mediátorem mezi Ruskem a Ukrajinou

Norsko zastává názor, že by Evropa měla mít své místo u jednacího stolu při jakýchkoli rozhovorech o ukončení rusko-ukrajinské války, neměla by však vystupovat v roli prostředníka. Podle norského ministra zahraničí Espena Bartha Eideho potřebují Evropané vyjednavače, který by hájil body dohody přímo se dotýkající zájmů Evropské unie. Norský diplomat to uvedl v době, kdy unijní ministři zahraničí zamířili na Kypr, aby projednali plány na případné jmenování zvláštního zmocněnce pro tuto válku.

Více souvisejících

válka na Ukrajině Rusko Ruská armáda

Aktuálně se děje

před 3 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

Princ Andrew

Bývalému princi Andrewovi pomáhá nedůvěra svědkyň v britskou policii

Britská policie se i po opakované výzvě potýká s nedůvěrou případných svědků v případu vyšetřování bývalého prince Andrewa. Ženy, které údajně mají informace o činech králova bratra, podle právního zástupce nechtějí s policisty spolupracovat. Americký advokát Brad Edwards to řekl BBC. 

včera

Senát ČR

Senátoři navrhují na státní vyznamenání i slavné herce

Po poslancích se i senátoři shodli na tom, koho letos navrhnou prezidentovi Petru Pavlovi na státní vyznamenání. Hlava státu je tradičně předá v den státního svátku 28. října. Členové horní komory parlamentu by ocenili například několik známých herců. 

včera

včera

Česká televize

ČT poprvé reagovala na Babišova slova. Televize trvá na poplatcích

Česká televize v sobotu reagovala na nejnovější vývoj ohledně finančního zajištění budoucnosti veřejnoprávních médií. Premiér Andrej Babiš (ANO) totiž oznámil, že nakonec dojde pouze k novele stávajícího zákona. ČT vzkázala, že trvá na současné formě financování, tedy na poplatcích od občanů. 

včera

včera

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš oznámil, že nový zákon o ČT a Českém rozhlase nevznikne

Budoucí financování veřejnoprávních médií, tedy České televize a Českého rozhlasu, nakonec nebude upraveno novým zákonem. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Podle jeho slov dojde k novele současného zákona. Přípravou nového předpisu se zabývalo ministerstvo kultury vedené Oto Klempířem (Motoristé). 

včera

včera

Potvrzeno výstrahou. Meteorologové očekávají bouřky, budou silné

Očekávání meteorologů se mají naplnit. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu varoval před silnými bouřkami, které hrozí dnes a také zítra. Pro víkendové dny zůstává v platnosti i výstraha před požáry. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy