Schröderův host odešel z večeře bez placení. Incident šetří policie

Vedl jednu z nejmocnějších zemí světa, v poslední době ale jeho pověst značně utrpěla. Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder o víkendu pořádal v Hamburku večeři, která končila zásahem policie. Jeden z hostů totiž odmítl zaplatit útratu za nápoje v přepočtu za 150 tisíc korun. Někdejší politik přitom avizoval, že zaplatí za menu, ale nikoliv za další objednávky.

Na incident upozornil německý deník Bild. Dohodu podle jeho zjištění nerespektoval host z Íránu. Personál luxusního hotelu The Fontenay proto přivolal policii, která nyní cizince vyšetřuje pro podezření z podvodu. 

Schröderova pověst značně utrpěla v posledních dvou letech. Exkancléř totiž neodsoudil Rusko za jeho vojenskou agresi proti sousední Ukrajině. Dokonce kritizoval sankce a odmítl odchod z dozorčích rad ruských státních podniků. Hrozilo mu proto vyloučení ze strany. 

Rozpočtový výbor Spolkového sněmu mu následně odebral peníze určené na kancelář a její personál. Bývalý politik neúspěšně napadl toto rozhodnutí u soudu. Letos pak vzbudil rozruch účastí na recepci na ruském velvyslanectví v Berlíně u příležitosti porážky nacismu. 

Devětasedmdesátiletý Schröder je členem vládnoucí Sociálnědemokratické strany Německa, známé pod zkratkou SPD. Spolkovým kancléřem byl mezi lety 1998 až 2005. 

Související

Gerhard Schröder

Schröder unikne trestu za vstřícnost k Rusku

Někdejšího německého kancléře Gerharda Schrödera nečeká v jeho domovské sociální demokracii (SPD) žádný postih za jeho vstřícné postoje k Rusku a angažmá v ruských státních koncernech. Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru dnes v odvolacím řízení došla k závěru, že Schröder žádné stranické regule neporušil, napsala agentura DPA. Orgán v případě porušení předpisů může provinilce ze strany vyloučit.
Vladimir Putin složil prezidentskou přísahu (7.5.2018).

Schröder po setkání s Putinem: Válka je chybou ruské vlády, Moskva chce diplomatické řešení

Moskva si přeje diplomatické řešení války na Ukrajině, uvedl po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Válka je podle něj chybou ruské vlády, svého přátelství s hlavou ruského státu se ale zříci nehodlá, informovala agentura DPA. Do Moskvy zavítal Schröder minulý týden. Médiím tehdy řekl, že je na dovolené.

Více souvisejících

Gerhard Schröder Policie Německo Německo

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

Zelenskyj poprvé za dva roky řekl, kolik ukrajinských vojáků padlo v boji

Poprvé za dva roky války na Ukrajině prozradil prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj, kolik ukrajinských vojáků zemřelo. Obětí v řadách armády je 31 tisíc, řekl Zelenskyj v neděli. Kyjev si v sobotu i se spojenci připomněl druhé výročí začátku ruské agrese.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy