Tragická nehoda na Slovensku: Náraz do stromu nepřežila 19letá spolujezdkyně. Řídil dvacetiletý mladík

V pondělí ráno došlo k dopravní nehodě vozidla Audi A6 u Vrbového v okrese Piešťany, při které zemřela spolujezdkyně ve věku 19 let. Dle informací agentury TASR s odvoláním na trnavskou krajskou policejní mluvčí Zlatici Antalovou, bylo u dvacetiletého řidiče vozu naměřeno 0,71 promile alkoholu.

"Před šestou hodinou jelo auto ve směru na obec Krajné. Při průjezdu levotočivé zatáčky sjel řidič z dosud nezjištěných příčin mimo silnici a narazil do stromu. Při nehodě utrpěl zranění, spolujezdkyni záchranáři v kritickém stavu transportovali do piešťanské nemocnice. Tam později zraněním podlehla ," uvedla Antalová.

Po nehodě byl řidiči zadržen řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda. Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování.

Policie upozorňuje zejména mladé a méně zkušené řidiče, aby nepřeceňovali své schopnosti a aby v žádném případě nesedali za volant pod vlivem alkoholu nebo drog. Podle Antalové z 11 smrtelných nehod, které zaznamenaly v poslední době na Slovensku, bylo osm způsobeno nárazem auta do stromu.

Související

Více souvisejících

Slovensko Nehody aut

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy