Trump podpořil Jordanovu kandidaturu na předsedu Sněmovny reprezentantů

Bývalý americký prezident Donald Trump podpořil kandidaturu kongresmana z Ohia Jima Jordana na pozici předsedy Sněmovny reprezentantů, informuje server NTD.

„Bývalý prezident Donald Trump podpořil kandidaturu Jima Jordana na dalšího předsedu Sněmovny reprezentantů,“ stojí ve zprávě.

Předseda soudního výboru Sněmovny reprezentantů Jordan byl dříve uváděn jako průkopník mezi republikány. Jako první oficiálně oznámil svůj záměr stát se nástupcem kongresmana Kevina McCarthyho. Trump ho za jeho iniciativu pochválil v příspěvku na své sociální mediální platformě Truth Social.

„Kongresman Jim Jordan je v současnosti předsedou soudního výboru Sněmovny reprezentantů. Jako prezident jsem měl tu čest předat Jimovi nejvyšší civilní vyznamenání naší země, prezidentskou medaili svobody. Sport ho tolik naučil a Jim byl mistr!“ - napsal bývalý prezident USA.

Jak EuroZprávy.cz informovaly 3. října, Sněmovna reprezentantů Kongresu USA odhlasovala odvolání kongresmana Kevina McCarthyho z pozice mluvčího s výsledky 216 – pro a 210 – proti. Petici za rezignaci předsedy Kevina McCarthyho podal jeho spolustraník, zástupce krajně pravicového křídla republikánů, kongresman ze státu Florida Matt Gates. Proti odvolání hlasovala většina republikánů, kromě 8 zástupců krajně pravicového křídla této strany, kteří ve skutečnosti požadovali odvolání šéfa Sněmovny. Jejich hlas podpořila většina demokratů.

Zvážení 12 výdajových zákonů na financování vlády USA na příští rok, stejně jako pravděpodobné zvážení dodatečného financování pro Ukrajinu, je odloženo kvůli nutnosti zvolit nového předsedu Sněmovny reprezentantů USA.

Související

Více souvisejících

Kongres USA Donald Trump Jim Jordan

Aktuálně se děje

před 11 minutami

Aktualizováno před 12 minutami

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Živě Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

před 37 minutami

před 44 minutami

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Marian Jurečka

Důchody se dočkají změn. Jurečka představil reformu penzí

Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité změny v systému penzijního zabezpečení. Tento návrh upravuje několik klíčových aspektů, včetně růstu důchodového věku v závislosti na očekávané délce života, stanovení minimálního důchodu na úrovni 20 procent průměrné mzdy a možnosti dřívějšího odchodu do penze pro osoby vykonávající náročné profese.

před 6 hodinami

Alexej Navalnyj

Postrach Kremlu a plamen demokracie v Rusku. Kdo byl Alexej Navalnyj?

Alexej Navalnyj, prominentní ruský opoziční politik a aktivista, byl známý svou nekompromisní kritikou ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády. Jeho odvaha veřejně se postavit vůči autoritářskému režimu ho učinila klíčovou postavou v ruské politické scéně a zajistila mu obdiv, jak doma, tak i v zahraničí. Zároveň však byl vystaven nebezpečí a pronásledování ze strany ruských úřadů.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Smrtelná nehoda na D10. Osobní auto jelo v protisměru

Tragická nehoda se ve čtvrtek večer stala na dálnici D10 ve středních Čechách, kde došlo ke střetu osobního auta s nákladním vozidlem. Jeden člověk nehodu nepřežil. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy