V Belgii zadrželi Iráčana. Má jít o teroristu, který se doma podílel na úmrtí stovek lidí

Belgické bezpečnostní složky zadržely Iráčana, kterého podezřívají z vraždy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Obvinění souvisejí s bombovými útoky v Bagdádu, k nimž došlo před více než dekádou.

Podle AP jde o čtyřicátníka, který žije v Belgii od roku 2015. Předtím se zřejmě podílel na několika bombových útocích v Bagdádu v letech 2009 a 2010, které nepřežilo nejméně 376 lidí. Podle žalobců je za ně patrně spoluzodpovědný jako někdejší člen buňky Al-Káidy. 

Muž byl obviněn z několika vražd s teroristickými úmysly, účasti na aktivitách teroristické skupiny, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. 

Související

Eva Kailiová

Kailiová je podezřelá z korupce, přesto může pracovat. Snaží se ale o něco úplně jiného

Před šesti měsíci belgická policie obvinila řeckou místopředsedkyni Evropského parlamentu Evu Kailiovou z nevídaného korupčního skandálu v kauze Qatargate. Zahraniční mocnosti jako Katar a Maroko se v ní měly nezákonně stýkat se sítí zákonodárců Evropské unie. Teď Kailiové belgický soud povolil účast na plenárním zasedání ve Štrasburku. Nedostavila se, dál šíří konspirační teorie a obviňuje kolegy.

Více souvisejících

Policie Belgie Belgie Teroristické útoky v Iráku Irák

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí se po víkendu oteplí. Teploty vyrostou nad nulu

Příští týden bude bude oproti uplynulým dnům citelně teplejší. Denní maxima porostou až k 9 °C, ukazuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy