V Hamburku znásilnili ženu ve škole. Jeden útočník oběť držel a druhý ji znásilnil. Mluvili arabsky, sdělila policie

Německá policie aktivně vyšetřuje případ dvou mužů, kteří zaútočili na 29letou ženu na jižním předměstí Hamburku během bílého dne, když šla vyzvednout své děti ze školy. Údajní pachatelé byli identifikováni kriminalisty jako osoby hovořící arabsky.

Žena tvrdí, že útok proběhl na území základní školy Am Kiefernberg. Dva muži v temném oblečení ji kolem poledne oslovili na ulici a následně ji podle informací Hamburger Morgenpost přivedli do areálu školy. V prostoru schodiště jeden z mužů prý oběť držel, zatímco druhý ji znásilnil. Poté oba útočníci uprchli.

"Jsme konfrontováni s ohrožující situací," uvedl Vehren ohledně události ve škole. Dodal, že zatím nejsou hlášena žádná zranění a situace je stále nejasná. Nebylo jasné, zda ozbrojená dvojice byla součástí školního prostředí, a průběh incidentu nebyl zcela zřetelný. Původní zprávy naznačovaly, že se dvojice mohla uzavřít v třídě. Mluvčí rovněž zdůraznil, že dynamika situace je v tuto chvíli nejasná.

"Policie již vstoupila do školy v Blankenese a provádí ověřování události," informovala hamburská policie dříve prostřednictvím sociální sítě X. Na místě incidentu ve čtvrti Blankenese byla zavedena rozsáhlá dopravní omezení. Policie obklíčila areál školy a provádí hlídkování v okolí. Probíhá evakuace žáků a učitelů s vyhrazenými shromaždišti pro děti a rodiče.

Jeden z podezřelých je muž ve věku 40 až 50 let s šedými vlasy, knírem a hustým srostlým obočím. Jeho údajný spoluviník je asi deset let mladší, vyšší a má svalnatou postavu. Měl čerstvou ránu na nose a tetování na předloktí.

Případ byl nahlášen policii ženou, která vydala naléhavou výzvu o pomoc od veřejnosti. Policisté hledají svědky, kteří by mohli poskytnout informace týkající se tohoto zločinu nebo pachatelů.

Související

Více souvisejících

Německo Hamburg

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy