VIDEO: 13letý chlapec zabránil v USA nehodě školního autobusu, když řidička ztratila vědomí

Žák sedmé třídy z amerického státu Michigan Dillon Reeves zabránil nehodě školního autobusu poté, co řidička ztratila vědomí. O hrdinském činu mladého chlapce informoval server CNN.

Policie označila chlapcovo jednání za „mimořádný čin odvahy a dospělosti“.

Školní autobus odvezl studenty domů. Řidičce se zatočila hlava a upozornila odbor dopravy školy, že se necítí dobře a hodlá zastavit. Mezitím zkolabovala. 

Řidička ale nestihla dojet na místo, kde plánovala zaparkovat, ztratila vědomí a nedokázala zastavit autobus, který začal najíždět do protijedoucího pruhu.

V autobuse, kde bylo v tu chvíli 66 studentů, začala panika. 13letý Reeves neváhal a hned se ujal volantu a začal pomalu brzdit. Chlapec křičel na cestující:

"Zavolejte někdo 911. Okamžitě. Někdo musí volat 911. Někdo volejte 911!".

Dillon následně nasměroval autobus do bezpečí.

Policie a hasiči na událost zareagovali během několika minut a pomohli řidičce autobusu. Všichni studenti byli posazeni do jiného autobusu a odvezeni domů. Žádné z dětí nebylo zraněno.

Řidička byla převezena na vyšetření do nemocnice.

Reevesovi rodiče, Steve a Iretha Reevesovi, jsou na svého syna hrdí a nazývají ho „malým hrdinou“.

Dillon Reeves (7. třída) zachránil školní autobus před tragédii, když zkolaboval jeho řidič. Dillon Reeves (7. třída) zachránil školní autobus před tragédii, když zkolaboval jeho řidič. Foto: Ireta Reeves

"Dillon byl letos opravdu skvělý kluk. Ušel dlouhou cestu. Překvapil nás skvělými známkami a svými výkony ve škole se svými kamarády. A to, co dokázal, mě naplňuje, srdce mi buší radostí," řekla chlapcova matka.

Související

Více souvisejících

zajímavosti USA (Spojené státy americké) Dillon Reeves

Aktuálně se děje

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ropa

Slovensko se kvůli ukrajinské stopce pro ruskou ropu obrací na EU

Slovensko volá po zásahu Evropské unie kvůli zastavení tranzitu ropy z Ruska, ze kterého Bratislava viní Ukrajinu. Po premiérovi Robertu Ficovi (Smer-SD) se ozval i jeho stranický kolega a ministr zahraničí Juraj Blanár. Problém se týká také sousedního Maďarska. 

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Markéta Vondroušová

Česko bude mít o jednoho olympionika v Paříži méně. Vondroušová se her nezúčastní kvůli zranění

Do Paříže chtěla jet s ambicí minimálně vyrovnat či dokonce vylepšit stříbrnou medaili z posledních her v Tokiu. Nakonec ale pro tenistku Markétu Vondroušovou, loňskou wimbledonskou vítězku a vítězku Roland Garros z roku 2019, pokračuje ne zrovna vydařená letošní sezóna. Po nedávném vyřazení z Wimbledonu hned v 1. kole totiž krátce před plánovaným odletem do francouzské metropole uvedla, že se her nezúčastní kvůli zranění ruky.

před 4 hodinami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Bidenovi záleží na Američanech, shodnou se zahraniční lídři. Jeho rozhodnutí odstoupit oceňují

Zahraniční lídři ocenili šéfa Bílého domu Joe Bidena jako člověka, kterému záleží na americkém lidu. Stalo se tak poté, co v neděli odstoupil z kandidatury u listopadových prezidentských voleb v USA. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy