Ve vlaku na severu Německa útočil Palestinec, zabil 16letou dívku a 19letého mladíka

Oběťmi středečního útoku nožem ve vlaku v Brokstedtu na severu Německa jsou 16letá dívka a 19letý muž. Řekla to dnes podle agentury DPA ministryně vnitra spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko Sabine Sütterlinová-Waacková před zasedáním zemského sněmu, které začalo minutou ticha za oběti útoku. Ten si kromě dvou mrtvých vyžádal také sedm zraněných.

"Rodiče jsou nyní informováni," řekla ministryně a ujistila, že o zraněné je postaráno. Na otázku ohledně motivu činu ministryně odpověděla, že úřady intenzivně pracují na shromáždění veškerých skutečností. Další podrobnosti by mohly úřady sdělit na tiskové konferenci plánované na dnešních 14:00.

Obě oběti podle mluvčí policie utrpěly bodná zranění, kterým podlehly. Zbraň pachatele zajistila kriminální policie.

Muž během jízdy vlaku ve středu odpoledne zaútočil na několik cestujících. Podle dosavadních informací jde o 33letého Palestince bez státní příslušnosti. Útočník, kterého přemohli svědci, je mezi zraněnými. V době útoku bylo v regionálním vlaku mezi Kielem a Hamburkem kolem 120 cestujících.

Související

Více souvisejících

Německo útok

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy