Vlak narazil na Srí Lance do autobusu, který vezl české turisty

Dnes ráno došlo na Srí Lance k nehodě autobusu s českými turisty, který se na železničním přejezdu střetl s vlakem.

Podle informací z místního listu The Morning utrpěli dva turisté a řidič pouze lehká zranění. K incidentu došlo na "nebezpečném" železničním přejezdu ve městě Vaskaduva, které leží přibližně hodinu jízdy na jih od metropole Kolomba.

Oba dopravní prostředky, vlak i autobus směřující na letiště, utrpěly značné škody. Fotografie zveřejněná na srílanském webu ukazuje zdemolovanou zadní část autobusu a mnoho rozbitých oken.

Podrobnosti o konkrétních zraněních turistů nejsou server neuvedl. Řidič autobusu byl ale zřejmě převezen do nemocnice kvůli poranění očí.

Srí Lanka je ostrovní stát ležící v jižní Asii v Indickém oceánu. Je známá svými krásnými plážemi, horskými oblastmi, historickými památkami a chrámy i svou čajovou produkcí, která patří mezi nejkvalitnější na světě. 

Související

Ranil Vikremesinghe

Srílanský prezident jmenoval premiérem Dineše Gunavardenu

Srílanský prezident Ranil Vikremesinghe dnes jmenoval premiérem Dineše Gunavardenu, který je spojencem dynastie Radžapaksů, nedávno svržené masovými nepokoji. Jmenování se uskutečnilo pár hodin poté, co bezpečnostní složky vyhnaly demonstranty z místa, kde několik měsíců protestovali proti předchozí vládě. Informovala o tom agentura AP, podle níž bylo několik lidí zatčeno.

Více souvisejících

srí lanka Nehody autobusů Autobusy

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy