Zemřel legendární herec Donald Sutherland

Z USA dnes přišla smutná zpráva. Ve věku 88 let zemřel slavný herec Donald Sutherland, který zazářil například ve filmovém zpracování MASH. O úmrtí otce neméně známého Kiefera Sutherlanda informovala agentura CAA. 

Donald Sutherland zemřel ve čtvrtek v Miami po dlouhé nemoci, sdělila agentura podle CNN. Hercův syn už o smutné zprávě informoval své fanoušky. 

"S těžkým srdcem vám říkám, že můj otec Donald Sutherland odešel. Osobně si myslím, že byl jedním z nejdůležitějších herců v historii filmu. Nikdy ho nevystrašila, ať byla kladná, záporná, nebo hnusná. Miloval to, co dělal, a dělal to, co miloval. Nikdo nemůže chtít od života víc," napsal hercův syn Kiefer na instagramu. 

Sutherland se narodil 17. července 1935 v kanadském Saint John, přičemž již od 14 let pracoval v rozhlase. V 60. letech začal v Evropě získávat filmové zkušenosti. První výrazným filmem jeho kariéry byl Bedfordský incident (1965), brzy následoval Tucet špinavců. Během kariéry pracoval s nejslavnějšími režiséry, například s Federicem Fellinim, Bernardem Bertoluccim či Robertem Redfordem. 

V 80. letech přišel ústup ze slávy, ale v další dekádě se známý herec vrátil na výsluní. Pomohla k tomu role plukovníka Fetisova v televizním thrilleru Občan X. Sutherland získal dvakrát Zlatý Glóbus a jednoho Oscara za celoživotní dílo. 

Související

Více souvisejících

Donald Sutherland úmrtí

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy