Praha - Nová generace modelu Škoda Fabia získala další významné ocenění. Odborná novinářská porota ji s největším počtem hlasů ocenila jako nejlepší vůz z pětice finalistů ankety Auto roku 2015 v České republice. Škoda Fabia navázala na úspěch 1. generace, která ve stejné anketě získala „double“ v roce 2001. Vedle ocenění na domácí půdě se nová Fabia dočkala vavřínů i v dalších zemích – vyhrála například prestižní britskou anketu What Car? Car of the Year 2015.
Do letošního ročníku se zapojilo téměř 50 000 hlasujících, kteří mladoboleslavskému vozu přisoudili vítězství v kategorii „Městské vozy". Ve druhé části ankety rozhoduje odborná porota složená ze zástupců významných českých médií, která vybírá vítěze z pětice finalistů. Mezi silnými konkurenty z řad automobilových novinek roku 2014 odborníky nejvíce oslovila právě třetí generace modelu Škoda Fabia s celkovým počtem 317 bodů a výrazným náskokem před druhým Volkswagenem Passat (244 bodů) a třetím Mercedesem-Benz třídy C (195 bodů).
Oba tituly – Auto roku 2015 a Auto roku 2015 v kategorii „Městské vozy" – převzal na galavečeru v Top Hotelu Praha pan Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika. „Dvojnásobné vítězství v soutěži Auto roku 2015 v České republice dokazuje, že Fabia je mimořádně povedeným vozem své třídy," komentuje úspěchy Luboš Vlček.
Nová Škoda Fabia se na českém trhu začala prodávat 11. listopadu 2014 a hned sklidila pozitivní ohlasy odborníků i motoristické veřejnosti. Jako jediný automobil v kategorii malých vozů obdržela v roce 2014 plný počet 5 hvězd v testech Euro NCAP, prováděných nově podle přísnějších kritérií. Nabídka modelu Fabia se právě rozrůstá o praktickou variantu Combi, která ohromí rekordním zavazadlovým prostorem ve třídě – 530 litrů v základním uspořádání. Přitom cenový rozdíl mezi oběma karosářskými verzemi činí férových 10.000 Kč, což představuje historicky nejmenší cenový rozdíl v historii modelu.
Úspěchu se dočkal i vůz Škoda Octavia G-Tec, který zvítězil ve zvláštní kategorii Zelené auto roku 2015 v České republice, rovněž volené odbornou novinářskou porotou.
Související
Kia EV9 slaví dvojnásobné vítězství v soutěži World Car Awards 2024
Elektrické SUV Kia EV9 je finalistou ve dvou kategoriích soutěže World Car Awards 2024
Auto roku (motoristická anketa) , Škoda Fabia
Aktuálně se děje
před 25 minutami
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 1 hodinou
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 2 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 4 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
včera
Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí
včera
Transatlantická roztržka graduje: USA zakázaly vstup do země strůjcům evropské digitální regulace
včera
Spor USA s Venezuelou má nečekaného vítěze. Zatím z něj těží pouze Čína
včera
V Turecku se zřítilo letadlo s libyjským náčelníkem generálního štábu. Nehodu nepřežil
včera
Průlom v mírových jednáních? Ukrajina zvažuje vznik ekonomické zóny na východě
včera
Ukrajinské město dalo světu nejslavnější vánoční koledu. Rusové ho srovnali se zemí
včera
Návrat terorismu, válka ve Venezuelu nebo souboj o AI? Co lze čekávat od roku 2026
včera
Předpověď počasí na svátky: Budou letos bílé Vánoce?
23. prosince 2025 21:22
Zákaz tělesného trestání dětí, změny v rozvodech, konec střídavé péče. Co přináší novela občanského zákoníku?
23. prosince 2025 19:58
Fond je neodvolatelný, reaguje Babiš na problémy se střetem zájmů. Nic tím nevysvětlil
23. prosince 2025 19:41
Vánoční příměří je dnes už nereálný koncept. Lidé sice potřebují klid, válčení se ale radikálně změnilo
Vánoční příměří na západní frontě v roce 1914 patří k nejznámějším výjimkám moderního válečnictví. Na několik hodin tehdy ustoupily zbraně, propaganda i disciplína a prostor získal prostý lidský instinkt. O více než sto let později však podobná epizoda působí téměř nemyslitelně. Současné konflikty, včetně války na Ukrajině, jsou vedeny nepřetržitě, centralizovaně a v těsném propojení s politikou, médii a ideologií.
Zdroj: Jakub Jurek