Test bezpečnosti aut: Jak dopadla česká Škoda Fabia?

Praha - Přinášíme vám přehled nejbezpečnějších automobilů, které hodnotili odborníci z organizace EuroNCAP při náročných zkouškách.

Vozidla byla testovaná během celého roku 2014. Kategorie možná neodpovídají běžné klasifikaci, zato možná lépe běžnému životu. Výsledky ročního testování desítky automobilů nestátní nezávislé organizace EuroNCAP přinesl ÚAMK.

Malé vozy

Nejbezpečnějším malým vozem je podle odborníků Škoda Fabia. Získala jako jediná v kategorii plný počet bodů. Druhé místo obsadil Ford Tourneo Courier a třetí pozici si zasloužil Hyundai i10.

Malá rodinná auta

V další kategorii a to malých rodinných vozů se stal hvězdou v oblasti bezpečnosti Nissan Qashqai. Druhý byl Nissan Pulsar a třetí příčku obsadilo BMW 2 Active Tourer.

Velká rodinná auta

Další kategorii odborníci označili jako velké rodinné vozy. Nejbezpečnější se v testu ukázal Mercedes-Benz C. Až za ním se umístil německý VW Passat a Japonské Subaru Outback. Všechny vozy dostaly nejvyšší počet bodů.

Malá MPV

Zde na základě crash testů exceloval VW Golf Sportsvan. Jako druhé nejbezpečnější vozidlo této kategorie se umístila KIA Soul EV a třetí KIA Soul.

Malá SUV

Tady se jasně ukázal Land Rover Discovery Sport. Jeho konkurentem byl Mercedes-Benz GLA a třetí pozici obsadil Nissan X Trail. Všechny testované vozy uspěly v celkovém hodnocení s pěti hvězdami.

Související

Více souvisejících

auto Škoda Fabia

Aktuálně se děje

před 50 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Izraelská armáda

Izraelci slaví. Zlikvidovali klíčovou postavu Hamásu

Izraelští vojáci v noci na dnešek v Pásmu Gazy zlikvidovali vysoce postaveného představitele palestinského hnutí Hamás, který byl zodpovědný za vývoj a výrobu zbraní. Izraelská armáda to oznámila na sociální síti X. Podle úřadů vedených Hamásem útok zasáhl kliniku, přičemž byli zabiti dva zdravotničtí pracovníci.

před 3 hodinami

Vladimír Putin

Rusko začalo přehodnocovat svou jadernou doktrínu

Rusko začalo přehodnocovat svou jadernou doktrínu s cílem dát ji do souladu se současnou realitou, uvedl v pondělí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov s odvoláním na vyjádření ruského prezidenta Vladimira Putina.  

před 4 hodinami

NATO

Smlouva o NATO je pružná. Členy nezavazuje k pomoci napadenému státu, připomínají experti

Smlouva o Severoatlantické alianci, respektive její článek 5, nejsou až tak závazné, jak se mnozí domnívají. Jako přiklad může sloužit napadení tureckých vojáků v roce 2020, kdy NATO článek neaktivovalo. Nebo teroristické útoky proti USA v roce 2001 – tehdy byl článek jedinkrát v historii aktivován, ale zdaleka ne všechny členské státy NATO vyrazily na pomoc. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu: Intenzivní boje proti Hamásu se blíží ke konci

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že intenzivní boje proti palestinskému radikálnímu hnutí Hamás na jihu Pásma Gazy se blíží ke konci. Zároveň však zdůraznil, že válka neskončí, dokud Hamás bude mít kontrolu nad Pásmem Gazy.

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

včera

Mekka je město s cca 2 miliony obyvateli v západní části Saúdské Arábie. Je hlavním městem provincie Mekka v regionu Hidžáz. Je rodištěm Mohameda, proroka islámu, a je nejsvětějším městem islámu. Každým rokem putuje na pouť během hadždže (islámský měsíc dhú'l-hidždža) do Mekky tři milióny muslimů, přičemž nevěřícím je vstup do města tradičně zakázán.

Během letošní pouti do Mekky zemřelo 1301 poutníků

Saúdská Arábie v neděli oznámila, že během letošní pouti hadždž do Mekky zemřelo 1301 poutníků, z nichž 83 procent nebylo úředně registrovaných. Mnozí z těchto obětí byli starší lidé s chronickými nemocemi, uvedl server CNN.

včera

Střelba v Rusku: Útočníci zaútočili na synagogu a pravoslavný kostel

V neděli došlo k útokům neznámých pachatelů na synagogu, pravoslavný kostel a post dopravní policie v Dagestánské republice na ruském severním Kavkaze. Při útocích byli zabiti dva policisté a dalších šest lidí bylo zraněno. Policie zastřelila dva útočníky, kteří se pokoušeli uprchnout.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy