Praha - Cestovní kancelář Sunny Days prodává zájezdy bez předem zajištěných letů. Klienti nic netuší, a pokud se nic nestane, cestovka tím ani neporušuje žádný předpis.
V letní sezoně je však takové jednání nanejvýš riskantní, což dokládá i případ turistů, kteří o víkendu uvízli v Tunisku. A podobný osud možná čeká další. Sunny Days má sice smlouvu s ČSA, ta se však vztahuje jen na některé lety. "Dlouhodobě nasmlouvané mají konkrétně do Tunisu a na ostrov Djerba jen lety s odletem z Prahy," řekla listu mluvčí společnosti Hana Hejsková. Cestovní kancelář ale prodává i zájezdy z jiných měst, například z Brna, a na ty pak dodatečně shání dopravu.
"Lety z ostatních českých měst s námi Sunny Days domlouvá operativně, v letní sezoně však navýšení kapacit nemusí být vždy možné," uvedla Hejsková. Podle informací Lidových novin se až včera Sunny Days obrátila na ČSA se změnou místa odletu na nejbližší víkend. Na dotazy ale cestovní kancelář nereagovala.
Podle odborníka na cestovní ruch Jaromíra Beránka sice není zcela běžné, aby cestovní kanceláře sháněly lety až k prodaným zájezdům, letos se ale v Evropě objevila řada takových případů. Celá řada přepravních společností, včetně leteckých, podle něj začala nabízet dopravní kapacity na poslední chvíli a není vyloučené, že je využívají i české cestovky. "Nevylučuji, že se do potíží dostanou v nejbližší době i některé další cestovní kanceláře," řekl Lidovým novinám Beránek. Nepříjemné překvapení by podle něj mohlo čekat turisty již příští týden. Kdo si chce ověřit, jestli skutečně odletí, může podle Beránka kontaktovat letiště nebo dopravce. Tak jednoduše zjistí, jestli jsou údaje o jeho letu pravdivé. Pokud se dozví opak, porušila cestovní kancelář smlouvu, a klient od ní může odstoupit, píší Lidové noviny.
Související
Pražské letiště ochromil cestující. Zpozdilo se přes 20 letů
Doporučení zní jasně. Co mají dělat lidé v případě mimořádné situace na letišti?
Aktuálně se děje
před 25 minutami
Levákům udělali jméno. Do dějin se zapsala celá řada umělců
před 1 hodinou
Írán promýšlí reakci na možnou další eskalaci. V ohrožení by byla i Evropa
před 2 hodinami
Návrat EET se komplikuje. Senátoři vrací zákon do Poslanecké sněmovny
před 2 hodinami
Detaily vraždy v Českých Budějovicích. K činu mělo dojít před zraky dětí
před 3 hodinami
Trump dosáhl svého. Jihokorejci potvrdili zkrácení cvičení s Američany
před 4 hodinami
Se spisovatelem Páralem se lidé rozloučili v Mariánských Lázních
před 5 hodinami
Počasí: Česko zasáhnou silné bouřky. První hrozí od půlnoci na čtvrtek
před 6 hodinami
Ruský politik Mironov navrhl, aby se Orešnikem zaútočilo na Británii
před 6 hodinami
Sucho láme rekordy. Existují místa, kde jsou problémy od začátku roku
před 7 hodinami
První kroky koalice pro boj se suchem. Mají se vytipovat nejkritičtější místa
před 8 hodinami
Írán poprvé reagoval na prohlášení Hormuzského průlivu za americké území
před 9 hodinami
Exministr Fedorov chce, aby na Ukrajině proběhly volby
před 10 hodinami
Výhled počasí do poloviny září. Spalující léto už by se vrátit nemělo
včera
Policisté vyšetřují smrt herečky Panettiere. Na cizí úmysl to nevypadá
včera
Vynikající Seemanová s Knedlou. Z vydařeného ME v plavání si oba vezou domů zlato
včera
Vláda schválila koridory rychlovlaků na území Prahy
včera
CzechTourism se přesouvá pod Havlíčkovo ministerstvo
včera
Hormuzský průliv patří USA, naznačil Trump na sociální síti
včera
Zemřel Josef Vávra, reklamou proslavený sládek pivovaru Bernard
včera
Berlínskou zeď dokončili před 65 lety. Překonat se ji pokusily tisíce lidí
Dne 18. srpna roku 1961, před 65 lety, byla dokončena stavba Berlínské zdi – betonové hranice mezi západním a východním blokem. A také mezi svobodou a totalitou. Proto není divu, že se tuto bariéru snažily za bezmála 30 let překonat tisíce lidí. Mnozí z nich za to zaplatili životem.
Zdroj: Lucie Žáková