Češi ve velkém skupují zájezdy. Odjíždí do zahraničí

Až o 50 procent vzrostly některým cestovním kancelářím prodeje zájezdů do zahraničí kolem 28. října. Na tento termín připadá státní svátek, na který navazují podzimní prázdniny.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Airbus A380
doporučujeme

Například CK Exim Tours má v tomto termínu téměř vyprodané zájezdy do Egypta, Tuniska a na Kapverdské ostrovy. Zvýšený zájem zaznamenala i cestovní agentura Invia, podle níž značnou část zájemců tvoří rodiny s dětmi. Oblíbeným místem pro podzimní dovolené jsou například i maďarské termální lázně.

"Je to způsobeno tím, že v letošním roce státní svátek 28. října připadl na pondělí, ale v loňském roce to byla neděle. Velký zájem je v současnosti také o euro-víkendové zájezdy do Paříže, Moskvy, Barcelony a Istanbulu," řekl ČTK obchodní ředitel CK Exim Tours Petr Kostka.

U CA Invia, která přeprodává zájezdy většiny velkých cestovních kanceláří, je hned po Egyptě v žebříčku prodaných zájezdů Maďarsko, dále lokality v České republice, Spojené arabské emiráty, Slovensko a Tunisko. Více než polovina klientů preferuje podle mluvčí Invia Andrey Řezníčkové jako dopravní prostředek letadlo a ze 45 procent volí služby typu all inclusive ve čtyřhvězdičkových hotelech.

"U zájezdů s termíny v době podzimních prázdnin letos registrujeme 25procentní nárůst prodejů. Čtyřicet procent zájemců o tyto pobyty přitom tvoří rodiny s dětmi," uvedla Řezníčková. Nejvíce se podle ní prodávají zájezdy na osm dní.

U rodin jsou také podle ní oblíbené zájezdy do Eurodisneylandu ve francouzském Marne-la-Vallée, který je zhruba 30 kilometrů od Paříže, anebo výlety do legolandů, které jsou v Evropě tři, nejstarší je v Dánsku. Návštěvu britského legolandu nedaleko Londýna Češi podle Řezníčkové spojují s prohlídkou metropole.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi se přes nákazu koronavirem do Itálie chystají

24.02.2020 17:58 Češi kvůli šířícímu se koronaviru v Itálii své plánované odjezdy na lyžařské či poznávací zájezdy…

Letos naposled CK nabízí levnou dovolenou v Egyptě. Od příštího roku ceny…

17.02.2020 00:04 Egypt byl Čechy milován, ještě před deseti lety jsme ho brali útokem. Kvůli politickým nepokojům,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama