Letní dovolená se blíží, myslete na pojistku na cesty

Sluníčko už o sobě dává vědět, jasná známka blížícího se léta. S ním máme všichni spojenou dovolenou u vody, je jedno, zda jde o rybník, moře nebo jezero. Už víte, kam se letos vydáte? A máte sjednané cestovní pojištění? Že ne? Nejvyšší čas to napravit.

Na dovolenou se většina z nás těší jako na čas, kdy zapomeneme na běžné starosti a budeme si co nejvíc užívat. Všichni si takový relax zasloužíme, vždyť normálně nevíme, kam dřív skočit. Abychom ale neustále nemuseli myslet na to, co bychom dělali, kdyby se něco stalo, je třeba sjednat si cestovní pojištění.

Mysleli jste si, že i na letní dovolenou stačí celoroční pojištění ke kreditní kartě? Mohlo by vás zaskočit, že nepokryje celou škodu. Ke kartě většinou máte sjednané krytí do maximální výše 1-3 miliony korun, což nemusí stačit. Ošetření v zahraničí prostě něco stojí.

Že máte evropský průkaz zdravotního pojištění, tak proč by to nestačilo? Zdravotnické zařízení vás sice v rámci zemí EU ošetří, ale může požadovat nejrůznější doplatky na léčbu. Navíc Karta evropského pojištění nekryje ošetření v soukromém zařízení.

Na co se cestovní pojištění vztahuje?

Někteří z nás se mylně domnívají, že cestovní pojištění jen kryje léčebné výlohy. Velký omyl, cestovní pojištění vám toho nabídne mnohem víc.

Pojištění léčebných výloh je samozřejmým základem cestovního pojištění, kdo by taky byl nadšený z toho, že by za ošetření a léčbu měl zaplatit i miliony? Aby to nehrozilo, je třeba si dobře sjednat i limity krytí léčebných výloh. Minimem jsou 3 miliony a víc pro cesty po Evropě a 5 milionů a víc pro cesty mimo Evropu nebo na lyže.

Další důležitou součástí cestovního pojištění jsou asistenční služby, které vám jsou nepřetržitě k dispozici pro případ nenadálé události. Volat byste je měli vždy, když se něco stane, krok za krokem vás navedou s tím, co máte dělat, pomohou i s komunikací v cizím jazyce. Pokud to bude třeba, doporučí vám i nejbližší smluvní zdravotní zařízení.

Od věci není ani pojištění odpovědnosti za škodu. Stačí chvilka neopatrnosti a někomu jinému nechtěně způsobíte škodu. Ať jde o škodu na zdraví, životě nebo majetku, pojištění odpovědnosti vás před jejími finančními dopady ochrání. Myslete ale na to, že musí jít o neúmyslné jednání, zároveň škodu nesmíte způsobit pod vlivem alkoholu.

Víte, že do cestovního pojištění můžete zahrnout i pojištění zavazadel, pojištění proti stornu a úrazové pojištění? I úrazy se totiž během dovolené stávají, když kvůli nim pak nemůžete třeba chodit do práce a přijdete dočasně o příjem, není to zrovna příjemně. Díky úrazovému pojištění za každý den léčby aspoň dostanete nějaké plnění.

Náš tip: Sjednejte si ho online a porovnejte jednotlivé nabídky

Možná byste o sjednání pojištění na cesty i uvažovali, nechce se vám ale hledat pobočku pojišťovny, kde byste pojištění uzavřeli? Už dávno není osobní návštěva pobočky nutností, cestovní i další pojištění můžete sjednat online. Dokonce můžete porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven a vybrat si to nejvýhodnější. Smlouvu akceptujete zaplacením pojistného, jednodušší už to být nemůže.

Související

Více souvisejících

cestování dovolená pojišťovny

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 45 minutami

před 2 hodinami

včera

včera

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Španělská chřipka

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

včera

Policie ČR

Muž z Plzeňska vyhrožoval střelbou. Doma měl granátomet

Policie po tragickém prosincovém útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poměrně často zasahuje proti lidem, kteří vyhrožují tím, že se stane něco podobného. Strážci zákona v tomto týdnu zadrželi muže, který hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet.

včera

František Straka se vrací k trenérskému kormidlu. Míří na Slovensko zachraňovat další klub

Bývalý trenér Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka byl po čase opět povolán do služby a opět na Slovensko. Tam se vrací po roce, kdy ho povolal Trenčín nacházející se tehdy na předposledním místě tabulky slovenské ligy, aby ho zachránil. To se povedlo, když Trenčín nakonec skončil devátý a to poté, co Straka se svými svěřenci dokázal uhrát 14 bodů během osmi duelů. Nyní ho čeká podobná záchranářská mise, přičemž bude pro změnu trénovat Michalovce.

Zdroj: David Holub

Další zprávy