Pompeje se po dvou a půl měsících otevřely turistům, roušky jsou povinné

Jedna z nejznámějších archeologických lokalit světa - zbytky antického města Pompeje poblíž italské Neapole - se dnes po více než dvou a půl měsících opět otevřela pro návštěvníky. Kvůli koronavirové epidemii turisté do areálu nesměli, i nyní pro ně ale bude platit řada omezení. Kapacita bude omezená, lidé budou muset nosit roušky a zprvu se jim otevřou jen hlavní trasy a několik vybraných vil, uvedl dnes ředitel památky Massimo Osanna.

Pompeje
doporučujeme

Během následujících dvou týdnů budou lidé smět jen na jedinou prohlídkovou trasu, která povede hlavními ulicemi. Do interiérů se podívají jen ve výjimečných případech, pokud vily uvnitř skýtají dostatek prostoru, aby se dalo dodržovat pravidlo o minimálních odstupech. Pak se postupně otevřou i další části areálu.

Do archeologického parku se dostane každých 15 minut skupina nanejvýš 40 lidí, kteří si musejí vstupenky zarezervovat předem. Před vstupem jim zaměstnanci změří teplotu, roušky budou povinné.

Muzea a památky směly v Itálii podle vládního nařízení otevřít už minulý týden, některé to ale zatím ještě neudělaly. Například galerie Uffizi ve Florencii plánuje otevřít až 3. června, Vatikánská muzea turisty přivítají poprvé 1. června a římské Koloseum zatím datum znovuotevření ještě nezveřejnilo.

Pompeje jsou druhou nejnavštěvovanější antickou památkou v Itálii právě po Koloseu. Loni zbytky města, které v roce 79 zasypal popel z blízké sopky Vesuv, navštívily čtyři miliony lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezpečná dovolená v éře koronaviru: Na jachty letos míří daleko více Čechů

12.07.2020 09:28 Na jachty, coby formu bezpečné dovolené v době koronaviru, letos míří poprvé o 15 procent Čechů…

Dopad pandemie na moři: Co s výletními loděmi, které se nemohou plavit?

11.07.2020 21:13 Aktualizováno Stovky lidí před několika týdny v Glasgowě kvůli neobvyklé podívané lemovaly břehy řeky Clyde.…

Mallorca postupně omezení cestovní ruch, ostrov se rozdělí na zóny

10.07.2020 11:57 Vedení španělského ostrova Mallorca schválilo plán regulace cestovního ruchu, který stanoví limit…

Ostrov Bali se začal otevírat domácím turistům. Zahraniční si musí ještě…

09.07.2020 11:54 Indonéský ostrov Bali oblíbený mezi turisty se po třech měsících uzavření kvůli nemoci covid-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy