Turistiku na ostrově Kjúšú má oživit výletní vlak 36+3, vydal se na první cestu

Turistiku na japonském ostrově Kjúšú poškozeném tajfunem a záplavami oživí nový luxusní vyhlídkový vlak. Cestující budou moci během čtyřdenního výletu ochutnat i speciality místní kuchyně.

Vlaky
doporučujeme

Na svou první okružní cestu, která povede mimo jiné i do města Nagasaki, vyrazil spoj s kapacitou 105 pasažérů a s názvem 36+3 v pátek, informuje agentura Kjódó.

Do jednoho ze šesti vozů lesklého černého vlaku nastoupila i osmatřicetiletá Madoka Kajedová s manželem a dvěma syny. "Během koronaviru jsme nemohli ven. Moje děti pojedou vlakem poprvé," řekla tato žena z města Kagošima.

zdroj: YouTube

Název 36+3 odkazuje na fakt, že hornatý ostrov na jihozápadě Japonska je 36. největší na světě. Číslovka 3 pak podle operátora symbolizuje pasažéry, místní obyvatele a železniční společnost. Ta na zahajovací ceremoniál pozvala i tři páry tvořené 36letým rodičem a tříletým dítětem.

Cena jízdenky včetně menu pro dospělého se podle provozovatele pohybuje od 12.000 do 30.000 jenů (zhruba od 2700 do 6600 Kč). Pochutnat si cestující mohou na japonském alkoholickém nápoji saké, nejluxusnějším hovězím na světě plemene Wagyu a na mořských plodech.

Ostrov Kjúšú je jeden ze čtyř hlavních japonských ostrovů a je považován za kolébku japonské civilizace. Rozkládá se na zhruba 36.000 kilometrech čtverečních a nachází se na něm mimo jiné největší japonská aktivní sopka Aso. Začátkem září zde udeřil tajfun Haishen, který přinesl silný vítr a déšť. Místy živel strhával střechy a zanechával domácnosti bez proudu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turisté si myslí, že pro ně cestovní omezení neplatí. Končí ve vězení

30.01.2021 22:00 Aktualizováno Pokud jde o karanténu kvůli pandemii covidu-19, tahle by mohla být nejlepší: rozvalit se na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama