Slovenský úřad zablokoval webovou stránku, která šířila neověřené informace

Slovenský Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) nechal zablokovat internetový portál hlavnespravy.sk. S odvoláním na vyjádření NBÚ o tom dnes informovala slovenská média. Úřad využil nové oprávnění, na jehož základě může blokovat weby, které například šíří dezinformace.

Slovenský ministr obrany Jaroslav Naď dříve tvrdil, že zmíněný portál je financován ruskou ambasádou. Podle portálu zive.sk byl web hlavnespravy.sk známý šířením neověřených a nepřesných informací, dezinformací a ruské propagandy.

Dotčený portál už ráno na sociální síti napsal, že NBÚ během dne patrně vydá příkazy na jeho vypnutí.

Možnost blokovat weby, jež kromě jiného šíří dezinformace, schválil slovenský parlament minulý pátek v balíku zákonů jako reakci na ruský útok na Ukrajinu. Tímto způsobem lze weby blokovat do konce června.

V Česku internetové sdružení CZ.NIC po konzultacích s bezpečnostními složkami státu a na základě doporučení vlády minulý týden zablokovalo osm dezinformačních webů. Čeští mobilní operátoři pak zablokovali přístup na šest jiných dezinformačních webů v českém jazyce.

Související

Robert Fico

Ficův lékař poprvé promluvil. Prozradil, co nejvíce pomohlo

Léčba slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) po květnovém atentátu pokračuje. Podle přednosty kliniky anesteziologie a intenzivní medicíny banskobystrické nemocnice Jozefa Valkyho pomáhá při rychlém zotavování i přístup samotného politika, který sám chce a bojuje. 

Více souvisejících

Slovensko internet

Aktuálně se děje

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Policie Chorvatsko

V Chorvatsku zadrželi Čecha kvůli smrtící explozi, kterou nepřežilo dítě

Ještě větší tragédie se stává z případu úmrtí dítěte po výbuchu v Chorvatsku, jak vycházejí najevo nové skutečnosti. Policie vyšetřuje šestačtyřicetiletého českého občana, který je podezřelý z toho, že dítě nechal vzít si do auta výbušné zařízení nalezené na označeném vojenském cvičišti. Dítě ho pak zřejmě omylem odjistilo.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

Místo tvrdé konkurence kooperace. EU zkouší na Čínu její vlastní model ekonomického nátlaku

Evropské a čínské automobilky namísto konkurence přistupují ke spolupráci. Uvalení vysokých cel ze strany Evropské unie na dovoz z Číny tak patrně slouží jako prostředek k donucení jedné z největších ekonomik světa, aby tamní výrobci automobilů přišli přímo do Evropy. Některé významné evropské automobilky už oznámily brzké sloučení s čínskými konkurenty. 

včera

včera

včera

Donald Sutherland

Zemřel legendární herec Donald Sutherland

Z USA dnes přišla smutná zpráva. Ve věku 88 let zemřel slavný herec Donald Sutherland, který zazářil například ve filmovém zpracování MASH. O úmrtí otce neméně známého Kiefera Sutherlanda informovala agentura CAA. 

včera

včera

Litva se nebojí nepopulárních kroků. Kvůli obraně zvyšuje daně

Litva se rozhodla pro jindy nepopulární krok, aby mohla více peněz investovat do bezpečnosti. Tamní parlament ve čtvrtek schválil zvýšení daní, jehož cílem je zvýšení výdajů na obranu na tři procenta hrubého domácího produktu již pro příští rok. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy