Dítě v ohrožení: Policie pátrá po dvou dětech, otec se s nimi nevrátil z vycházky

Policie od středy pátrá v režimu dítě v ohrožení po sourozencích ve věku dva a pět let, které jejich otec nevrátil po vycházce do azylového centra. Děti do něj umístil soud, který značně omezil jejich styk s rodiči. 

Policie o případu informovala na twitteru ve středu před půlnocí. Pátrá se po dvouletém Feruzovi a o tři roky starším Pavlovi, které jejich pětačtyřicetiletý otec Pavel Pytloun nevrátil po vycházce do Dětského azylového centra v Liberci.

"Chlapce umístil do Dětského centra Liberec pro děti vyžadující okamžitou pomoc svým rozhodnutím soud. Jejich styk s rodiči je značně omezen. Starší hoch je autista. Otec má trvalé bydliště ve Starých Křečanech v okrese Děčín," uvedli policisté.

Dnes policie sdělila, že předpokládá, že se k partnerovi a dětem připojila i jejich šestatřicetiletá matka Alina Sosliuk. Pokud by lidé kteroukoliv ze čtyř hledaných osob viděli, mají neprodleně kontaktovat strážce zákona na kterékoliv služebně nebo na lince 158. 

Související

Více souvisejících

Policie ČR pohřešované osoby Liberecký kraj

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 5 hodinami

před 7 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy