Veřejná správa

Související články:

Ministerstvo životního prostředí

Hospodářské komoře vadí vládní návrh. Po poslancích chce pozměňovací návrhy

Hospodářská komora nesouhlasí s nově navrženými administrativně právními překážkami vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu. Novelu zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, v níž Ministerstvo životního prostředí prosazuje na půdě první a druhé bonity plošný zákaz výstavby nových distribučních skladů, obchodních center nebo solárních parků přesahujících rozlohu jednoho hektaru, aktuálně projednávají poslanci v prvním čtení.
Ministerstvo spravedlnosti ČR

Ministerstvo spravedlnosti předložilo vládě novelu s redefinicí znásilnění

Ministerstvo spravedlnosti ve čtvrtek předložilo vládě k projednání novelu trestního zákoníku a dalších souvisejících zákonů, která redefinuje trestný čin znásilnění. Nově byl měl odpovídat modernímu pojetí, které opouští koncept znásilnění jako silou vynuceného pohlavního styku a nahrazuje jej konceptem nekonsensuálního pohlavního styku.
Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.
Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce má nového šéfa. Krištof má pokročit s digitalizací agendy

Úřad práce ČR má nového šéfa, v pátek se stal generálním ředitelem Daniel Krištof. Do úřadu ho uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který vnímá jako jeho hlavní úkoly dokončení započatého procesu transformace a digitalizace či rozšíření cíleného poradenství občanům.
Česká pošta

Česká pošta začala nabízet první zrušené pobočky k prodeji

Česká pošta začala nabízet k prodeji první nemovitost ze seznamu rušených poboček. Na aukci dává objekt pošty v Praze na Pankráci, v ulici Na Strži, s počáteční cenou 310 milionů Kč. K tomu přidává garáže za dalších 31 milionů Kč. Zájemci mají možnost se hlásit do 14. září. Informace o aukci uvedla Česká pošta na svých oficiálních webových stránkách.
Česká pošta

Česká pošta na podzim zdraží některé služby SIPO

Česká pošta od října zdraží některé služby SIPO. Zaslání potvrzení o platbě bude nově stát o tři koruny více, tedy 18 namísto současných 15 korun. Firma zároveň zruší službu odvolání souhlasu s platební transakcí. Dosud se za ni platilo 200 korun.
Ústavní soud

Fremr nelpí na postu ústavního soudce, místa by se mohl vzdát

Kandidát na ústavního soudce Robert Fremr ve čtvrtečním vydání pořadu Interview ČT24 řekl, že uvítal odklad rozhodnutí o jeho jmenování do funkce. Podle svých slov momentálně uvažuje o tom, že se místa vzdá. Obává se však toho, že to bude vnímáno jako doznání. 
Ústavní soud, ilustrační fotografie.

Ústavní soud posiluje Křesťanová, do funkce ji jmenoval Pavel

Petr Pavel v úterý jmenoval dosavadní místopředsedkyni Městského soudu v Praze Veroniku Křesťanovou novou ústavní soudkyní. Do funkce tak uvedl dva ze tří kandidátů schválených Senátem v minulém týdnu. Jmenování někdejšího místopředsedy Mezinárodního trestního soudu Roberta Fremra prozatím odložil. 
Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Diplomacie se zastala velvyslance Karfíka. Z Rhodosu pomohl dostat tisíce Čechů

V české diplomacii stále rezonuje napjatá situace, která nastala v druhé polovině července kvůli ničivým lesním požárům v Řecku. Černínský palác se v pátek zastal velvyslance Jakuba Karfíka a ocenil jeho příkladnou práci během kritického období. Diplomat podle ministerstva pomohl dostat domů tisíce českých turistů. 
Další články

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 1 hodinou

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Má se hrát fotbal v zimě?

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

včera

včera

včera

UEFA

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

včera

Ilustrační foto

Počasí v Česku lámalo rekordy. Meteorologové podobně teplý podzim nepamatují

Letošní podzim v pražském Klementinu zaznamenal nejteplejší teploty od počátku měření v této stanici v roce 1775. Podle tiskové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla průměrná teplota od září do konce listopadu 13,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od normálu let 1991 až 2020 o 2,6 stupně.

včera

včera

včera

včera

včera

Pohřeb Schwarzenberga se blíží. Už zítra se lidem zpřístupní rakev s urnou

Již ve středu začne oficiální program posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem, který zemřel 12. listopadu ve věku 85 let. Samotný pohřeb se státními poctami proběhne v sobotu 9. prosince v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy