Porouchané auto bez řidiče odtáhl na laně na dálnici D46 u Prostějova omylem neznámý muž, který řidiči nabídl pomoc. Nevšiml si, že majitel vozu do něj nestihl nastoupit. Ve chvíli, kdy své auto dohnal stopem po třech kilometrech, bylo již nabourané po nárazu do svodidel. Neznámý řidič pak vůz odvázal z lana a ujel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, kromě vozu byla poškozena i svodidla. Okolnosti nehody vyšetřuje policie, řekl dnes ČTK mluvčí prostějovské policie František Kořínek.
Kuriózní případ se odehrál v úterý, kdy pětapadesátiletý řidič dodávky jedoucí z Olomouce na Prostějov musel na 29. kilometru dálnice kvůli poruše vozu zastavit. "Když řidič zjistil, že poruchu není schopen sám rychle opravit, rozhodl se pro přivolání odtahové služby. V tom však na místě zastavil neznámý muž s přesně nezjištěným malým nákladním automobilem a nabídl se, že porouchané vozidlo odtáhne," uvedl policejní mluvčí.
Řidič dodávky nabídku pomoci přijal, odešel odstranit výstražný trojúhelník a mezitím neznámý muž nainstaloval tažné lano. "Poté se nepřesvědčil, zda je druhý řidič již v kabině, a dodávku bez řidiče odtáhnul. Na 26,5. kilometru dálnice dodávka bez řidiče narazila do pravých svodidel. Řidiči renaultu, který na místo dorazil záhy stopem, se neznámý omluvil, odvázal lano a z místa odjel," doplnil policejní mluvčí.
Škoda na havarované dodávce byla podle policie vyčíslena na 20.000 korun. Okolnosti a míru zavinění dopravní nehody policie vyšetřuje.
Související
Kolaps na D46 u Olomouce: Převrátila se cisterna s asfaltem, kolony měřily několik kilometrů
Řidič na D46 omylem šlápl na plyn, najel do čerpací stanice
dálnice D46 , Prostějov (Olomoucký kraj) , Dopravní nehody
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
před 1 hodinou
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
před 2 hodinami
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
před 3 hodinami
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
před 4 hodinami
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
před 5 hodinami
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
před 6 hodinami
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
před 6 hodinami
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
před 7 hodinami
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
před 8 hodinami
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
před 10 hodinami
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
včera
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
včera
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
včera
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
včera
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
včera
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
včera
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
včera
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
včera
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
včera
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
Rok 2026 přinese českým řidičům zásadní úlevu od papírování a modernizaci pravidel, která reflektují technologický pokrok. Ministerstvo dopravy se zaměřilo především na digitalizaci služeb a zjednodušení administrativních procesů, které dosud vyžadovaly osobní návštěvu úřadů nebo nošení fyzických dokladů.
Zdroj: Libor Novák