"Fiala zničil ODS. Zbláznil se, je patologický lhář." Babiš při debatě o korespondenční volbě kritizoval premiéra

Poslanci dnes ráno začali projednávat návrh na zavedení korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Mimořádná schůze, svolaná na žádost koalice, byla schválena hlasy vládního bloku po asi hodinové debatě, během níž představitelé opozičního hnutí ANO diskutovali o různých tématech. 

Předseda ANO Andrej Babiš se ostře vyjádřil k premiérovi Petru Fialovi (ODS), kterého označil za "patologického lháře". Fiala se jednání neúčastnil, protože byl omluven. Babiš ho kritizoval v souvislosti s jeho rozhovorem pro dnešní MF Dnes, kde Fiala hodnotil výsledky voleb do Evropského parlamentu.

Fiala uvedl, že opozice neposílila, když vládní koalice získala devět mandátů a opozice osm. "Pan premiér by si měl odpočinout, pokud tvrdí, že opozice v evropských volbách neposílila," řekl Babiš. Podle něj je Fiala "úplně mimo" a "zbláznil se". "Je to patologický lhář. Mám obavy o jeho zdraví," dodal Babiš. Také tvrdil, že Fiala zničil ODS.

Předseda klubu KDU-ČSL Aleš Dufek reagoval na Babišův půlhodinový projev a poznamenal, že voliči mají ve volbách uprostřed volebního období sklon podporovat opozici. "To nemůže zakrýt, že hnutí ANO vyhrálo ty volby," uvedl.

Předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová se podivovala, že ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nepředvolal ruského velvyslance v souvislosti s žhářským útokem v klíčovských garážích v Praze 9.

Fiala po jednání Bezpečnostní rady státu uvedl, že je velmi pravděpodobné, že za útokem stojí Rusko. Schillerová chtěla, aby premiér událost ve Sněmovně vysvětlil, jinak by ANO vyvolalo mimořádnou schůzi. 

Související

Více souvisejících

Poslanecká sněmovna Andrej Babiš Petr Fiala (ODS)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy