Nález podezřelých zavazadel zastavil dopravu v centru Prahy

Nález podezřelých zavazadel dnes v Praze zastavil na více než hodinu část metra linek A a B i tramvaje projíždějící Václavským náměstím. 

Policie vyslala kolem 13:20 pyrotechnika do střední části náměstí, místo opáskovala, ale v kufrech nic nebezpečného nenašla. Ve 14:40 byl provoz v centru města opět obnoven, uvedla policie a dopravní podnik.

Policie na síti X oznámila, že kufry byly nalezeny na chodníku na Václavském náměstí 21, což vedlo k zastavení provozu metra A, B a tramvají kvůli bezpečnosti. Podle zpravodaje ČTK policisté zamezili přístup kolemjdoucím, uzavřeli vestibul metra a vyklidili přilehlé restaurační zahrádky. Na místě byli také přítomni záchranáři.

Podle informací na webu dopravního podniku nejezdilo metro A mezi stanicemi Náměstí Míru a Dejvická a metro B mezi Smíchovským nádražím a Florencí. Uzavírka náměstí ovlivnila i tramvajové linky 3, 5, 9, 24 a 26, které byly odkloněny na objízdné trasy.

"V kufrech nebylo nic nebezpečného. Opatření byla ukončena a provoz plně obnoven," oznámila policie kolem 14:40.

Související

Více souvisejících

Praha Metro Tramvaje

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy