"Nejhorší premiér na světě." Billboard, který se honosí obličejem premiéra Petra Fialy, bude zkoumat policie. Publicista Zdeněk Šarapatka kvůli němu podal na hnutí ANO trestní oznámení.
Hnutí ANO se rozhodlo nechat rozvěsit billboard, na kterém tvrdí, že premiér Petr Fiala je „nejhorší premiér na světě“, přičemž se odvolává na průzkum společnosti Morning Consult. Tento průzkum však hodnotí popularitu lídrů ve 22 zemích a nezjišťuje, kdo je "nejhorší" premiér, ani nezahrnuje celý svět, jak tvrdí ANO.
Tato kampaň je založená na údajně přesvědčivých datech z mezinárodního průzkumu, který však ve své metodice ani v rozsahu nesplňuje všechny náležitosti pro objektivní hodnocení premiérů.
Koalice SPOLU se rozhodla zareagovat na tuto taktiku stejnou zbraní, a sice vytvořením webové stránky nejhorsipremier.cz, která umožňuje uživatelům generovat vlastní meme a koláže s bývalým premiérem Andrejem Babišem.
Na rozdíl od billboardů vytvořených pod taktovkou ANO jde ale spíše o vtip, zatímco kampaň hnutí patřící Andreji Babišovi zavání předvolebním bojem, ačkoliv předvolební kampaně oficiálně ještě nezačaly.
I přesto se může jednat o manipulativní až lživé tvrzení, které nyní dostane do rukou policie. Publicista Zdeněk Šarapatka podal na hnutí ANO trestní oznámení, jak uvedl na svém profilu na síti X.
"Podáno. Záležitost má nyní v rukou Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1, které rozhodne o dalším postupu," napsal.
"Standardním postupem se podnět administrativně zpracuje, některý státní zastupitel oznámení posoudí a případně ho postoupí příslušnému policejnímu orgánu, který pak pokračuje s prověřováním," cituje mluvčího pražského státního zastupitelství Aleše Cimbalu.
Související
Exprezidentu Zemanovi hrozila exekuce. Šarapatkovi nakonec zaplatil
Zeman se po letech soudních tahanic omluvil Šarapatkovi
Zdeněk Šarapatka , Petr Fiala (ODS)
Aktuálně se děje
před 14 minutami
Nebezpečný precedent. OSN reaguje na americkou námořní blokádu
před 1 hodinou
Babiš usměrnil Turka. Motorista chtěl mluvit do účasti prezidenta na summitu NATO
před 1 hodinou
Neshody mezi Íránem a USA. Problém je v obohacování uranu
před 2 hodinami
Pokus o vraždu v plzeňské věznici. Případ řeší kriminálka
před 3 hodinami
Vance mluví o pokroku v jednáních s Íránem, obvinil ho ale z ekonomického terorismu
před 3 hodinami
Babiš nechápe, proč by prezident měl být členem delegace na summitu NATO
včera
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
včera
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
včera
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
včera
Zemřel legendární kapelník Václav Hybš
včera
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
včera
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
včera
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
včera
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
včera
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
včera
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
včera
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
včera
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
Americký prezident Donald Trump, který Viktora Orbána v předvolební kampani hlasitě podporoval, reagoval na zprávu o jeho porážce velmi neobvyklým způsobem. Zatímco z celého světa přicházely gratulace vítěznému Péteru Magyarovi, v Bílém domě zavládlo nezvyklé ticho. Když se nakonec novináři pokusili získat Trumpovo vyjádření přímo, dočkali se překvapivé scény, která nyní zaplavuje sociální sítě.
Zdroj: Libor Novák