Herečka otevřeně promluvila o TOP 09. Podívejte se

Praha - Herečka Dana Batulková po komunálních volbách usedla v zastupitelstvu městské části Praha - Koloděje. Od voleb ale v podstatě neměla nic na práci. Jak je to možné?

Dana Batulková, pětka na kandidátce hnutí Pro Prahu, se do sedmičlenného zastupitelstva městské části dostala díky preferenčním hlasům. Moc práce ale jako zastupitelka nemá. Volby se totiž budou v Kolodějích opakovat.

Důvodem je rázný krok zastupitelů TOP 09, o kterém Batulková hovořila v pořadu Všechnopárty na České televizi. "Moje politická kariéra začala, ale za týden skončila. Nás má být sedm zastupitelů a tři z TOP 09 řekli, že když se jeden z TOP 09 nestane starostou, tak Topka že u nás končí," řekl herečka. Starostou se totiž stal Zbyněk Passer z hnutí Pro Prahu.

Po rezignaci zastupitelů TOP 09 zůstali v zastupitelstvu jen čtyři. Ze zákona ale musí zastupitelstvo mít minimálně pět členů a volby se tak budou v létě opakovat.

Související

Inscenace V+W Revue v Městských divadlech pražských

Silvestra můžete oslavit netradičně v Městských divadlech pražských

Praha - Pokud nechcete trávit poslední den v roce před televizí či v klubu, můžete vyrazit do pražských divadel ABC a Rokoko. MDP letos na Silvestra chystají dvě představení - hudební V+W Revue v Divadle ABC a v Divadle Rokoko tragikomedii Happy End s Danou Batulkovou v hlavní roli. Obě inscenace se budou hrát od 15 a 19 hodin. Na návštěvníky čeká také přípitek a ohňostroj.
Dana Batulková a její věrná láska Abby

Dana Batulková a její věrná láska

Praha - Herečka Dana Batulková žije opět na svém rodném statku v Kolodějích, kde věnuje většinu svého volného času svým milovaným psům. Sama říká, že děti jsou už odrostlé, a ona se nemá pořádně s kým pomazlit. Za věrnou lásku a přátelství svých psů se jim odměňuje pravidelnými procházkami, skvělou péči a častými dárečky, kterými jim zpříjemňuje život.

Více souvisejících

Dana Batulková (herečka) top 09

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 32 minutami

před 45 minutami

před 52 minutami

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 2 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 4 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Rusko podniká masivní manévry v moři, flotila se „zdokonalovala“ už před několika týdny

Rusko odstartovalo vojenské cvičení v Japonském a Ochotském moři. Agentura Reuters uvedla, že potrvá do 20. června. „Do cvičení uskupení sil Tichomořské flotily je zapojeno více než 60 válečných lodí a podpůrných plavidel, asi 35 letadel námořního letectva, pobřežní jednotky a více než 11 tisíc vojáků,“ citovala agentura ruské ministerstvo obrany.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy