Praha – Klokánky sice dotaci nedostaly, děti, které v nich žily, ale podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové na ulici neskončí. Místo se pro ně prý najde v jiných podobných zařízeních.
Marksová se dnes ostře ohranila proti zprávám některých médií, které podle ní lživě tvrdily, že dětem hrozí ztráta střechy nad hlavou. „My mapujeme s kraji neustále počty dětí v těchto zařízeních, mapujeme volné kapacity a každý jednotlivý kraj ví, kolik dětí má v tom kterém klokánku a jakou volnou kapacitu," uvedla. Pro všechny děti v klokáncích, kterých je aktuálně 302, prý stát místo má.
Fond ohrožených dětí je podle ní sice největší institucí pro děti v nouzi, přesto zároveň existuje dalších 34 organizací, které nabízejí podobné služby a které dokážou s přidělenými penězi doře vycházet. „Žádná z těchto organizací se nechovala a nechová jako Fond ohrožených dětí, který poskytoval služby a otevíral nová zařízení bez ohledu na to, jaké finanční prostředky měl k dispozici," konstatovala.
Obhajovala také to, že klokánkům nebyla udělena mimořádná dotace, což by podle ní bylo „exkluzivní a netransparentní". Vysvětlovala také, že FOD, který měl donedávna dluhy ve výši kolem 120 milionů korun, skrze klokánky dostává na děti dotaci 22 800 korun měsíčně, tedy stejně jako ostatní organizace. Letos tak za první půlrok dostal 55 milionů korun.
Související
Spory kvůli důchodům nejsou ničím novým. Zásluhy si přisuzuje ANO i ČSSD
Marksová (ČSSD) se vrací. Bude politickou náměstkyní na ministerstvu zahraničí
Michaela Marksová-Tominová , klokánek , fond ohrožených dětí
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 1 hodinou
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 2 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 2 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 2 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 3 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 4 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 5 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 6 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
Českou uměleckou scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 93 let zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk, držitel Oscara, Césara či Českého lva. Proslavila ho zejména úspěšná spolupráce s oscarovým režisérem Milošem Formanem.
Zdroj: Jan Hrabě