Žokej Váňa zřejmě bude kandidovat do Senátu. Neuvěříte za koho

Praha – Slavný český žokej Josef Váňa, který osmkrát vyhrál Velkou pardubickou, se rozhodl vstoupit do politiky. Už dříve veřejně vyjadřoval svou podporu Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Teď za něj možná bude také kandidovat do Senátu.

Zprávu o Váňově možné kandidatuře uveřejnilo hnutí ANO na svém Facebooku. „Krásné páteční ráno. Josef Váňa, legenda českého dostihového sportu, osminásobný vítěz Velké pardubické chce příští rok kandidovat naše hnutí do Senátu. Andrej Babiš to okomentoval: 'Pan Váňa je frajer a člověk, co má odvahu'," uvedlo hnutí.

//

Krásné páteční ráno. Josef Váňa, legenda českého dostihového sportu, osminásobný vítěz Velké pardubickébude chce příští...

Posted by ANO on 6. listopad 2015

Žokej současného ministra financí podporoval už před volbami do Poslanecké sněmovny. „Nevyhráli jsme Velkou pardubickou, ale myslím, že kdyby vyhrál volby pan Babiš, aby tenhle sajrajt, který tady přetrvává, dal do pořádku, tak bych byl hrozně rád," prohlásil Váňa v roce 2013, když dojel do cíle slavného závodu.

„Ať mi každej políbí šos. Když člověk vidí, co tady za dvacet let nadělali za hrůzy, ať to byli socani, ódéeska nebo topka, myslím si, že by se politická scéna u nás měla změnit. Hnus, hnus, hnus," komentoval Váňa pro Týden politickou situaci v roce 2013.

Pro Váňu to nebude úplně první politická zkušenost. V komunálních volbách v říjnu 2014 kandidoval v Chyši za uskupení SNK - pro město Chyše a byl zvolen do obecního zastupitelstva.

Související

Více souvisejících

Andrej Babiš Josef Váňa Hnutí ANO

Aktuálně se děje

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

McDonald’s v ČR navzdory zdražování tvrdí, že drží ceny pod kontrolou. Ročně v Česku nakrmí přes 50 milionů lidí

Čeští spotřebitelé si mohou po dlouhé době trochu oddechnout. Inflace postupně klesá a ceny potravin spolu s ní. EuroZprávy.cz oslovily oblíbený řetězec rychlého občerstvení McDonald’s. Marketingový ředitel pro Česko, Slovensko a Ukrajinu Martin Troup sdělil, že se řetězci daří držet ceny pod kontrolou, a dokonce jim roste počet zákazníků. Loni jich přišlo až o tři a půl milionu víc než v roce předešlém.

včera

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie

Putin upevňuje vztahy s Vietnamem, zatímco Vietnamci bojují na Ukrajině proti jeho armádě

Lidé po celé Ukrajině se spojili tváří v tvář ruské invazi a vietnamská komunita není výjimkou. Někteří její členové brání napadenou zemi se zbraní v ruce, jak píše deník The Guardian. Když před více než dvěma lety začala rozsáhlá ruská invaze, Tung Nguyen odvezl své rodiče z Černihivu k polským hranicím. Poté se vrátil do Kyjeva, kde jako dobrovolník dodával potraviny a léky do obléhaného města. Netrvalo dlouho a rozhodl se vstoupit do ukrajinské armády.

včera

Aktualizováno včera

Policie ČR

Policie pátrala po třináctileté sestře biatlonistky Voborníkové

Policisté pátrali po třináctileté dívce z Trutnovska, která se nevrátila domů od pátečního odpoledne. Pohřešovaná byla sestra biatlonistky Terezy Voborníkové, která na sociálních sítích požádala o pomoc při hledání. Díky pomoci veřejnosti ji policisté nakonec našli a dívka je v pořádku.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

"Katastrofa, jakou si neumíme představit." OSN a USA chtějí zabránit další válce

Generální tajemník Organizace spojených národů António Guterres se obává eskalace napětí mezi Izraelem, libanonským hnutím Hizballáh a mírovými jednotkami OSN. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy