Praha - Na podporu exportu, zaměstnanosti a prosazování ekonomických zájmů České republiky se chce zaměřit kandidát strany Suverenita - blok Jany Bobošíkové do Senátu a předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter. Novinářům představil své priority v pondělí na tiskové konferenci.
"Rozhodl jsem se kandidovat do Senátu a využít svých zkušeností a zamezit tak schvalování špatných zákonů, které poškozují zájmy České republiky, a které by mohli znepříjemňovat život naším občanům," vysvětlil.
V Senátu chce využít svých znalostí z Česko-vietnamské společnosti, která pomáhá českým firmám proniknout na vietnamský trh. "Například teď se mi podařilo ve Vietnamu prosadit rodinnou formu Ortex vyrábějící ortézy. A to mluvíme o trhu, který má 88 milionů lidí," poznamenal.
Kromě podpory českých výrobků v zahraničí chce přilákat do Česka investory. "Pokud vláda slibuje, že přinese pracovní místa, tak je to nesmysl. Kde je vezme. Snad jen tím, že zvýší počet úředníků. Na to, aby vznikla nová pracovní místa, jsou nutné investice a kvalitní podpora exportu," míní Winter.
Šéf Česko-vietnamské společnosti využil tiskové konference ke kritice ministerstva průmyslu a obchodu. "Současné prosazování ekonomických zájmů ministerstvem je amatérismus a diletantismus," řekl na adresu ministerských úředníků. Winter poukázal na prezentaci Česka ve Vietnamu, při které úředníci zahltili tamní novináře statistickými čísly. "Na místo, aby jim nabídli produkty českých firem," uvedl Winter, kandidát Suverenity v senátním obvodu Beroun.
Winterovi se nelibí ani prosazování tuzemských podniků v zahraničí českou agenturou CzechTrade. "Agentura CzechTrade udělá v zahraničí tiskovou konferenci, ale nikoho z šéfů českých firem nepustí ke slovu," sdělil s tím, že většinou pak stánek CzechTrade nikdo z návštěvníků veletrhu nenavštíví.
Aktuálně se děje
před 50 minutami
Právo na opravu je tady. Rozbité spotřebiče už nemusíte vyhazovat, výrobci je musí opravit
před 2 hodinami
Ukrajina sestřelila od začátku války téměř půl milionu ruských raket a dronů
před 3 hodinami
Nůžky se rozevírají. Kongo čelí masivnímu šíření eboly, Uganda hlásí úspěšné zvládnutí nákazy
před 4 hodinami
Bílý dům se opřel do Sáncheze. Pokud chcete proti Španělsku zakročit, podpoříme vás, vzkázal Evropě
před 5 hodinami
Trump: Odvolal jsem úder proti Íránu. Měl být tak silný, že ho svět nezažil od konce druhé světové
před 7 hodinami
Počasí: Extrémní teploty budou pokračovat, vlna veder se příští týden vrátí
včera
V kavárně v Moskvě došlo k výbuchu. Na místě údajně slavili ruští hlavouni
včera
Jak má probíhat odzbrojení Pásma Gazy? Bílý dům chce začít do měsíce, podle expertů jde o práci na rok
včera
Coca-Cola, Mondelēz, Danone, Ferrero a další firmy bojkotují snahy o potlačení obezity, varuje WHO
včera
Počasí: Moravu zasáhly silné bouřky, mohou padat kroupy
včera
Proti FIFA se bouří světové fotbalové organizace. Současný způsob řízení je neudržitelný, vzkazuje UEFA
včera
Rusko mění strategii. Místo energetické infrastruktury si na Ukrajině vybírá nový typ cílů
včera
Záchranáři převezli na Bulovku ženu s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc
včera
Jak překonali migranti opevněnou hranici? Proč zamířili zrovna do Ceuty? Otázky, na které se ptá celý svět
včera
Španělsko odsoudilo reakci EU na příliv migrantů. Sánchez si stěžuje von der Leyenové na sobeckost a ignoraci
včera
Proč jsou útoky na Kyjev navzdory krytům tak ničivé? Na vině je hned několik faktorů
včera
Není to jen válka. Klimatická krize je pro globální ekonomiku stále větší hrozbou
včera
Nedostali jídlo ani bydlení. Většina migrantů se ze španělské enklávy vrátila zpět do Maroka
včera
Rusko zaútočilo na Kyjev balistickými raketami, nejméně devět mrtvých
včera
Počasí hraje zásadní roli. V Česku nastane nejhorší stav za čtyři roky
V Česku se očekává dosažení nejhoršího stavu hydrologického sucha od konce roku 2022, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Počasí v tom hraje zásadní roli, zvlášť když momentálně panuje již druhá vlna tropických veder během letošního léta.
Zdroj: Jan Hrabě