Brno – Stávající hejtman Michal Hašek bude lídrem ČSSD do nadcházejících podzimních voleb na jižní Moravě. Potvrdilo to hlasování členů strany.
„Michal Hašek dostal podporu 64,84 % hlasujících. Sčítání hlasů probíhalo v souladu s pravidly, která stanovuje příslušný volební řád," potvrdil předseda komise pro korespondenční hlasování Petr Šikula.
Členové také potvrdili na druhém místě kandidátky současného náměstka hejtmana Marka Šlapala a třetí je také současný náměstek Roman Hanák. Hašek získal podporu jako lídr již loni na krajské konferenci v Tišnově a letos rozhodnutí potvrdil krajský výkonný výbor.
„ Děkuji jihomoravským sociálním demokratům za podporu mne jako lídra i celé kandidátní listině ČSSD, jsem připraven ji společně s týmem našich kandidátů odpracovat nejen v nadcházejících krajských volbách," komentoval výsledek na sociálních sítích Hašek. „Jsem rád, že členové ČSSD na jižní Moravě schválili kandidátku pro krajské volby tak, jak byla navržena. Jihomoravský kraj se za osm let vlády ČSSD dokázal posunout na přední příčky mezi regiony ČR," dodal.
ČSSD půjde do říjnových voleb jako strana, která kraji vládne posledních osm let společně s lidovci. „Jsem přesvědčen, že úspěšná bude pouze ta politická strana, která dobře rozumí problematice kraje, zná problémy regionu a nabídne recepty na jejich řešení," řekl Hašek.
Schválení kandidátky přivítal také předseda KVV ČSSD v Jihomoravském kraji a náměstek hejtmana Roman Hanák. „Je dobře, že naši členové využili svého práva hlasovat a aktivně se zapojili do výběru našich kandidátů," uvedl a zároveň popřál Haškovi ke zvolení krajským lídrem ČSSD do podzimních voleb.
Lídry už mají zvolené i ostatní strany, které budou usilovat o přízeň voličů. Lidovce povede dosavadní náměstek hejtmana Roman Celý, který vymění dlouhodobého jihomoravského lídra Stanislava Juránka. ODS povede Jiří Crha, TOP 09 Jan Vitula, Stranu zelených Jiří Hlavenka a komunisty Ivo Pojezný. Kandidovat bude také uskupení Starostové pro jižní Moravu, které povede stávající starosta Brna-severu Martin Maleček. Do krajských voleb se na jihu Moravy spojily Strana práv občanů s hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, lídrem bude Jan Hrnčíř.
Související
Na protivládní demonstraci v Praze dnes promluví Hašek či Foldyna
Michal Hašek přerušil členství v ČSSD, objasnil to profesními důvody
Aktuálně se děje
včera
Arménci dali Rusku košem. Ve volbách jasně vyhrává strana premiéra Pašinjana, ukazují odhady i první výsledky
včera
OBRAZEM: Velkou cenu Monaka ovládl italský mladík Kimi Antonelli, stal se nejmladším vítězem závodu
včera
Ostře sledované volby v Arménii skončily. Voliči rozhodli o směřování své země
včera
Nikdy jsem neslíbil, že nebudou nové války, brání se Trump. Před volbami ale říkal něco jiného
včera
Odchod z EU stojí Británii miliardy liber. Lidé brexitu hořce litují
včera
Trump neplánuje stáhnout 50 tisíc vojáků z Blízkého východu. Válku v Íránu srovnal s Vietnamem
včera
Ruský bezpilotní letoun vážně poškodil jednu z budov Černobylu
včera
Příběh, který plnil přední stránky světových médií, skončil tragicky. Amerického studenta našli v Japonsku mrtvého
včera
Rusko je ochotno opět jednat s USA. Míč je ale na straně Američanů, tvrdí
včera
Válka se začíná vracet zpět do Ruska. V tamní společnosti začíná bublat nespokojenost
včera
Rusko, nebo Západ? Arménie v klíčových volbách rozhoduje o své budoucnosti
včera
Americká armáda sestřelila v Hormuzském průlivu íránské útočné drony
včera
Počasí příští týden tropické teploty nepřinese, hrozí ale bouřky
6. června 2026 21:04
USA nepustily do země klíčové členy íránské fotbalové reprezentace. Teherán vyzval FIFA, aby zasáhla
6. června 2026 19:44
Pentagon hluboce znepokojují špionážní aktivity Izraele v USA
6. června 2026 18:20
Americký lékař nakažený ebolou byl propuštěn z nemocnice
6. června 2026 17:01
Francie v slzách. Zemřela Bernadette Chiracová
6. června 2026 15:50
Trump: Írán na dohodu o ukončení války nepřistoupil, ale nebude mít jinou možnost
6. června 2026 14:31
Den D pro Kosovo se blíží. Voliči v neděli určí směřování země, exprezidentka důrazně varuje
6. června 2026 13:19
Oficiální statistiky eboly klesají. Pozitivní to ale není
Oficiální statistiky ohledně epidemie eboly v Demokratické republice Kongo zaznamenaly výrazný pokles, což na první pohled vypadá jako nadějná zpráva, avšak situace je mnohem komplikovanější. Zatímco ještě nedávno úřady hovořily o více než tisíci podezřelých případů a téměř 250 úmrtích, aktuálně Kongo hlásí přibližně 380 potvrzených nakažených a 60 zemřelých, ke kterým se přidává dalších 15 potvrzených případů a jedna oběť v sousední Ugandě.
Zdroj: Libor Novák