Praha - Poslanec Štěpán Stupčuk (ČSSD), kterého policie obvinila kvůli dopravní nehodě v opilosti na začátku letošního února, se podle všeho soudu vyhne. Kdyby byl odsouzen, hrozily by mu až tři roky za mřížemi. Poslanec zaplatit pokutu a na dva roky přišel o řidičský průkaz, státní žalobce ale trestní stíhání podmíněně zastavil.
Stupčuk havaroval ráno 7. února na dálnici D7 hned u Prahy. I když byl poslanec u svého vozu sám, celou dobu tvrdil, že on neřídil. Kdo seděl za volantem ale nesdělil a odmítl i dechovou zkoušku, přitom několik svědků potvrdilo, že byl pořádně opilý.
Sám poslanec se nechtěl schovávat za imunitu a už dopředu prohlásil, že jí nevyužije. Kolegové ze Sněmovny pak v květnu Stupčuka vydali k trestnímu stíhání. Policie poslance obvinila z ohrožení pod vlivem návykové látky a předala spis státnímu zástupci.
Státní zastupitelství se teď ale podle informací České televize rozhodlo trestní stíhání podmínečně zastavit. Rozhodnutí o zastavení stíhání jí potvrdil i státní zástupce Pavel Bugár, který celý případ dozoroval.
Související
Poslanec Stupčuk je obviněn kvůli nehodě pod vlivem alkoholu
Sněmovna vydala poslance Stupčuka, policie ho může stíhat za dopravní nehodu
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí o víkendu: Bude tepleji než o tom uplynulém
včera
USA: Ukrajina dostane záruky podobné členství v NATO. Rusko s jejím vstupem do EU souhlasí
včera
Už to není jen Ukrajina. Frontová linie je všude a hrozba z Ruska stále sílí, varovala nová šéfka MI6
včera
Babiš ukazuje, jak se z Česka nejlepší místo pro život nedělá
včera
Naděje na mír je největší od začátku války, prohlásil Merz po jednání se Zelenským
včera
Politico: Nová Babišova vláda vyvolává v Evropě obavy. Ukrajině kvůli ní hrozí problémy
včera
Vylepšuje zbraně a útočí i na civilisty. Z Británie přichází naléhavá série varování před Putinem
včera
Muslim zastavil střelce v Sydney. Jeho statečnost ocenil celý svět, poklonu mu složil i Trump
včera
V Berlíně se sešli evropští lídři se Zelenským. Dorazil i Trumpův vyjednávací tým
včera
Schillerová vrátí EET. Macinka s Lipavským jednal o Češích vězněných v zahraničí
Aktualizováno včera
Nepotřebujeme sto dnů hájení, budeme vládou všech občanů, prohlásil Babiš
včera
Mluvčí Babišovy vlády bude bývalá televizní rosnička
včera
Ministři přebírají své resorty. Schillerová chce na ministerstvu financí audit
Aktualizováno včera
Na Ministerstvu životního prostředí zasahuje policie. Na budovu vylezli aktivisté
včera
Obětí teroristického útoku v Austrálii je i přítelkyně Čaputové
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Česko má novou vládu ANO, Motoristů a SPD
včera
Fiala předal Babišovi klíč od korunovačních klenotů, místo dopisu dostal osmdesátistránkový dokument
včera
Velká nevýhoda pro členy vlády za SPD a Motoristy. Jen aklimatizovat se na ministerstvu trvá téměř rok, říká politolog
včera
Režiséra Reinera a jeho manželku zavraždili. Podezřelým má být syn
včera
Otec a syn při útoku zabili 15 lidí. Austrálie zavede přísnější zákony o zbraních
Po hrůzném útoku střelnými zbraněmi na pláži Bondi, při kterém zemřelo patnáct lidí, slíbil australský premiér Anthony Albanese zpřísnění zákonů o kontrole zbraní. Útok se odehrál v Sydney v neděli večer, v den, kdy začal židovský svátek Chanuka. Podle Albaneseho šlo o útok, který byl záměrně zacílen na židovskou komunitu.
Zdroj: Libor Novák