Praha - Dnes po poledni unikla další nahrávka Andreje Babiše a bývalého redaktora MF DNES Marka Přibila. Opět ji na svém twitterovém účtu zveřejnil anonymní uživatel "Julius Šuman". O koho jde?
Na internetu se objevila další nahrávka, která má zachycovat šéfa hnutí Andreje Babiše s novinářem MF DNES Markem Přibilem. Na schůzce Babišovi novinář předává dokumenty, která mají pocházet z policejního vyšetřování případu Beretta, tedy vynášením informací z trestního spisu.
Nahrávku na svůj twitterový účet opět zveřejnil anonymní uživatel "Julius Šuman". Ten zveřejnil i předchozí nahrávky, ve kterém se vicepremiér s novinářem baví o připravovaných článcích, které se týkají předních politiků Sociální demokracie.
Anonymní profil se na sociální twitter objevil poprvé v polovině listopadu 2016. Tehdy uživatel Šuman napsal: "Dneska asi něco spustim". Následně Skupina Šuman vydávala příspěvky, ve kterých kritizuje ministra financí Andreje Babiše.
Přejeme všem úspěšný 17. listopad 2016. Jsme tu proto, aby naši demokracii dál nerozkládali estébáci a uděláme pro to maximum. Sledujte nás.
— Julius Šuman (@skupinasuman) 17. listopadu 2016
V kritice uživatel Šuman pokračoval i tento rok. V únoru například napsal: "Víte, proč Andrej bohatne? Protože si ho dotujeme". Následně na profilu prezentoval výpočty a důkazy, jak měl ministr financí ušetřit na daních.
První nahrávka byla na profilu zveřejněna letos 1. května. Na nahrávce se vicepremiér vlády vulgárně vyjadřuje ke svým vládním kolegům. Vulgarit tak nebyla ušetřena například ministryně sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD).
"Ahoj debilové! Už jste si stáhli toho novýho @AndrejBabis? My jo a je to prvotřídní agrometal. Ukázka dnes, zbytek jindy. Lásky čas, jo?" napsal na začátku měsíce Šuman na profil. Z příspěvku plyne, že uživatel má zřejmě vícero nahrávek, "ukázka dnes, zbytek jindy", je otázkou, jaký materiál ještě může uživatel zveřejnit.
Před dnešním zveřejněním v pořadí již třetí nahrávky, uživatel už včera napsal na twitter, že se chystá další nahrávka.
Dobře, nedá se nic dělat, je sice neděle, ale když se Andrej Babiš bojí umlčení, jdeme do střižny a necháme ho promluvit.
— Julius Šuman (@skupinasuman) 7. května 2017
Otázkou zůstává, kdo za tajemným profilem skutečně stojí a kdo má zájem na zveřejňování podivných praktik ministra financí.
Související
Macinka Pavla na summit NATO nepustí. Pojede tam s Babišem a Zůnou
Babiš prozradil řidičům, jak se budou stanovovat maximální ceny pohonných hmot
Andrej Babiš , hnutí ANO , Marek Přibil (novinář) , Ministerstvo financí
Aktuálně se děje
včera
Ve StarDance už nezbývá žádné místo. Poslední hvězdou je Vojta Dyk
včera
Obchody se o některých svátcích podřizují zákonu. Mohlo by se to změnit
včera
Další z obviněných v kauze pardubického útoku skončil ve vazbě
včera
Pravda o projevech změny klimatu v Česku. Nejde jen o rostoucí teploty
včera
Žena spáchala atentát. Před sto lety chtěla zabít Mussoliniho
včera
Ministerstvo výrazně snížilo cenový strop na pohonné hmoty
včera
USA z NATO nemohou jen tak vystoupit, připomíná americký senátor. Trump k rozvázání smlouvy nemá pravomoci
včera
Pavel: Trump v posledních týdnech poškodil důvěryhodnost NATO více, než Putin za celé roky
včera
Strop na pohonné hmoty s cenami zatím příliš nepohnul. Analytik prozradil, jaký očekává další vývoj
včera
Pokud nedodržíte dohodu, zahájíme vojenskou akci, jakou svět dosud neviděl, vzkázal Trump Íránu
včera
USA nejsou jediné, kdo kvůli příměří nešetří sebechválou. Skutečný vítěz ale leží jinde
včera
Vance v Budapešti po boku Orbána popřel, že se Spojené státy míchají do maďarských voleb
včera
Zelenskyj: Washington záměrně ignoruje důkazy o tom, že Moskva aktivně pomáhá Íránu
včera
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
včera
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
včera
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
včera
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
8. dubna 2026 21:41
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
8. dubna 2026 20:28
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
8. dubna 2026 19:08
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
Vztahy mezi Pražským hradem a Úřadem vlády vstupují do další fáze diplomatického přetlačování. Prezident Petr Pavel zaslal premiérovi Andreji Babišovi oficiální dopis, v němž jasně deklaruje svůj záměr vést delegaci České republiky na nadcházejícím summitu NATO. Ten se má uskutečnit počátkem července v turecké Ankaře a očekává se, že půjde o jedno z nejdůležitějších setkání aliančních lídrů v posledních letech.
Zdroj: Libor Novák