Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) odmítl, že od novináře Marka Přibila dostal živý policejní spis, jak vyplývá z nahrávky, která se v pondělí objevila v médiích.
Babiš na dnešní tiskové konferenci zopakoval, že nahrávky jsou podle něj kampaň jeho politických oponentů. Babiš se také důrazně ohradil proti podezření, že spáchal trestný čin.
"Naši koaliční partneři jdou tak daleko, že mluví o trestném činu, že jsem dostal nějaký živý spis," uvedl dnes Babiš. "Žádný živý spis jsem nikdy nedostal, já to zásadně odmítám, je to sprosťárna je to skandál," dodal.
Ministr financí reagoval na obsah v pořadí třetí nahrávky, na níž hovoří s bývalým reportérem deníku Mladá fronta DNES Přibilem. Novinář na ní předává dokumenty, které podle něj pocházejí z policejního vyšetřování kauzy Beretta týkající se vynášení informací z trestního spisu.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pondělním komentáři k nahrávce uvedl, že povinností každého občana, kterému se do ruky dostane živý policejní spis, je obrátit se na policii. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes řekl, že je otázkou, zda Babiš s Přibilem porušili zákon, jestliže měli povinnost spáchání trestného činu ohlásit.
Související
Kasa je prázdná, řekl Babiš k investicím do obrany. Fiala ho kritizuje
Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů
Andrej Babiš , Odposlechy , Marek Přibil (novinář)
Aktuálně se děje
před 20 minutami
Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje
před 1 hodinou
Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác
před 1 hodinou
První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět
před 2 hodinami
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
před 3 hodinami
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
před 4 hodinami
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
před 5 hodinami
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
před 6 hodinami
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
včera
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
včera
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
včera
Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů
včera
Ministerstvo varovalo Čechy v Izraeli. Bezpečnostní situace se může zhoršit
včera
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
včera
Fico se pře s Ukrajinci ohledně ropovodu Družba. Navrhuje inspekční cestu
včera
Zelenskyj vidí okno příležitosti pro dosažení míru. Čas je do voleb v USA
včera
Střelba v Krnově. Policisté našli mrtvého a dvě zbraně
včera
Chcete se dostat z Izraele? Musíte dnes, vyzval americký velvysanec podřízené
Americký velvyslanec v Izraeli Mike Huckabee řekl zaměstnancům velvyslanectví, aby Izrael opustili dnes, pokud o tom uvažují. Uvedl to americký deník New York Times. Výzva diplomata k jeho podřízeným může souviset s očekáváním, že se bude stupňovat napětí v regionu.
Zdroj: Lucie Podzimková