Praha - Jedinou šancí pražské ODS je úspěch primátora Bohuslava Svobody, prohlásil v sobotním vydání deníku Právo premiér Petr Nečas (ODS). Demonstrace, které provázely ustavující pražské zastupitelstvo, považuje za legitimní, ovšem nedůstojné a nekulturní.
„Úspěch pana primátora Svobody je jedinou šancí pro pražskou ODS. Nepochybuji, o tom, že on má nejlepší vůli změny udělat, ale musí je na magistrátu provést,“ uvedl Nečas.
Svobodu považuje za slušného a schopného člověka, který by měl dostat šanci. Premiér chápe všechny, kteří se snaží protesty vyjádřit svůj občanský nesouhlas, ale podle Nečase by měl být protest vedený důstojným a kultivovaným způsobem.
„Pokud nám chce TOP 09 sdělit, že toto jsou její typičtí voliči s tímto chováním, no tak potěš nás pánbůh,“ uvedl předseda vlády. Protesty, které provázely ustavující pražské zastupitelstvo, považuje Nečas za „prudký úpadek politické kultury“.
Výrokem ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), že brněnští a pražští kmotři budou mít nyní dost sil na to, aby vyvíjeli tlak na vládu, se Nečas podle svých slov baví. „Chci věřit tomu, že tváří v tvář kmotrům TOP 09 panu Kuzmiakovi a panu Hávovi, zůstane pan Kalousek pevný,“ uvedl Nečas.
Související
Otřesné chování tramvajáka v Praze. Ukrajince s malým dítětem vyhodil z vozu
Kauza s odměnami na magistrátu. Ředitel čelí výzvám k rezignaci
Bohuslav Svoboda , Petr Nečas , ODS
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Útok psa na dítě na Karlovarsku. Pro chlapce letěl vrtulník
před 1 hodinou
Atentátníka na prezidenta Trumpa obvinili. Hrozí mu doživotí
před 2 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Příští týden se ještě oteplí, tvrdí meteorologové
včera
Tragickou nehodu na Uherskohradišťsku nepřežila dívka. Pro řidičku letěl vrtulník
včera
Z Bulharska do vazby. Soud rozhodl o dalším obviněném v pardubickém případu
včera
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
včera
Radioaktivita z Černobylu doputovala i do Česka, potvrzuje mapa od meteorologů
včera
Babišova vláda schválila rozpočtovou strategii na další roky
včera
Macinku navštívili policisté na ministerstvu. Kvůli esemeskám prezidentu Pavlovi
včera
První předpověď počasí na letní měsíce. Experti řekli, jaký bude trend
včera
Větší armáda ano, ale kvůli nám, ne Evropě. Macronovy ambice ve Francii tvrdě narážejí
včera
Teherán dostal od Trumpa košem, tak začal jednat s Putinem. Arakčí v Rusku svalil všechnu vinu na USA
včera
Nenávist mezi Zelenským a Putinem přijde Trumpovi k smíchu
včera
Ministerstvo zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
včera
Vláda schválila prodloužení regulace marží u pohonných hmot. Ceny bude nově určovat jinak
včera
Írán navrhl USA ukončení blokády Hormuzského průlivu. Ovšem za vysokou cenu
včera
Britský král Karel III. se sejde s Trumpem. Bude v bezpečí, slíbil mu prezident
včera
Britům dochází trpělivost. Tlačí na Starmera, aby proti Trumpovi vytvořil vlastní verzi evropské obchodní bazuky
včera
Politico: Válka mezi USA a Íránem se pro EU mění z ekonomického šoku v závažnou krizi
včera
Kim Čong-un ocenil vojáky bojující na Ukrajině. Národu je představil jako symboly oběti a loajality
Severokorejský vůdce Kim Čong-un veřejně ocenil vojáky ze své země, kteří před rokem bojovali po boku Ruska v Kurské oblasti. Učinil tak při příležitosti návštěvy ruské delegace v Pchjongjangu, která dorazila na zahájení ceremoniálu odhalení památníku věnovaného padlým vojákům. Kim se snaží tyto vojáky prezentovat jako symboly oběti a loajality, přičemž v rukou psaném vzkazu u památníku uvedl, že duše padlých budou žít věčně s velkou ctí, kterou bránili.
Zdroj: Libor Novák