Praha - Před sněmovní komisí, která se zabývá úniky informací z vyšetřovacích spisů policie, dnes kromě premiéra Bohuslava Sobotky vypovídal také olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.
Poslance podle Ištvana zajímalo, jak státní zastupitelství vnímá úniky, jak jsou vyšetřovány, kolik takových úniků Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) vyšetřuje nebo zda se podařilo zjistit zdroje těchto úniků.
Informoval je také o tom, jak státní zastupitelství nakládá s osobními údaji a že existuje několik kontrolních mechanismů. "Informace, které v minulosti zazněly, že státní zastupitelství má být slabým článkem, je zjevný nesmysl," řekl Ištvan.
Kromě potřeby kontrolních opatření by podle Ištvana měla vzniknout také analýza, která se týká zveřejňování různých informací ze spisů v médiích a práv či povinností novinářů. "Je třeba řešit nejen odkud informace uniká, kdo ji zprostředkovává nepovolaným osobám, ale je třeba se i podívat, za jakých okolností mohou být zveřejňovány v médiích," uvedl.
Před poslanci mluvil také o blíže neuvedeném technickém opatření, které v jednom případě státní zástupci použili a podle Ištvana zjistili, že informace unikly od advokáta.
Související
Státní zástupce Ištvan končí v Olomouci, přechází do Brna
Ministerstvo se chce zbavit Bradáčové, Ištvana a Zemana? Nesmysl, oponuje Benešová
Ivo Ištvan , Poslanecká sněmovna , Policie ČR
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
před 2 hodinami
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
před 4 hodinami
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
před 5 hodinami
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
před 6 hodinami
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
před 7 hodinami
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
před 8 hodinami
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
před 9 hodinami
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
před 10 hodinami
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
před 11 hodinami
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
před 11 hodinami
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
před 12 hodinami
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
před 13 hodinami
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
před 14 hodinami
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
před 15 hodinami
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
před 16 hodinami
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
Česká výprava atletů se konečně dočkala medaile z halového světového šampionátu. V sobotu se o ni v polské Toruni postarala čtvrtkařka Lordes Gloria Manuel, která si navíc doběhla pro tu nejcennější z nich, když závod na 400 metrů ovládla osobním rekordem, tedy v čase 50,76 sekundy. Jedná se tak pro ni o první výrazný seniorský úspěch, kterým tak navázala na svůj titul juniorské mistryně světa.
Zdroj: David Holub