Praha - Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup nesouhlasí s rozhodnutím Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), že stanice porušila povinnost objektivity a vyváženosti.
Rada televizi vytýká, že ve všech vydáních pořadu Duel Jaromíra Soukupa odvysílaných do 22. června včetně dostali prostor pouze zástupci pěti stran či hnutí, konkrétně ANO 2011 sedmkrát, ČSSD třikrát, ODS dvakrát a KSČM a STAN jedenkrát. Zástupci ANO byli přitom přítomni ve všech odvysílaných dílech.
"Tím se provozovatel dopustil porušení povinnosti zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti," uvedla RRTV.
Podle Soukupa ale dostaly možnost účastnit se debaty všechny politické strany, které mají největší šanci dostat se do Sněmovny. Některé ovšem účast opakovaně odřekly. "Tím se frekvence politických stran, které naše pozvání přijaly, zvýšila. V žádném případě však nešlo o záměrně jednostranné zvýhodňování určité politické strany či hnutí," uvedl Soukup.
TV Barrandov podle něj ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech dbá vždy zásad objektivity a vyváženosti.
Související
Potvrzeno. Jaromír Soukup definitivně končí na televizní obrazovce
Soukup přišel o TV Barrandov. Valná hromada ho odvolala z představenstva
TV Barrandov , volby 2017 , RRTV , hnutí ANO , Jaromír Soukup (TV Barrandov)
Aktuálně se děje
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
včera
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
včera
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
včera
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
včera
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
včera
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
včera
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
včera
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
včera
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
včera
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
včera
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
včera
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
včera
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
1. května 2026 21:57
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
1. května 2026 21:05
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.
Zdroj: David Holub