Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes přerušil projednávání žádosti o vydání poslance ANO Pavla Růžičky (ANO). Policie ho obvinila ještě před volbami kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu.
"Výbor bude chtít kopii vyšetřovacího spisu a Růžičku pozve na některou z příštích schůzí," řekl jeho předseda Stanislav Grospič (KSČM).
Výbor pozve také vyšetřovatele a státního zástupce, řekly novinářům členky výboru Taťána Malá (ANO) a Kateřina Valachová (ČSSD). Zpravodajem soudní žádosti výbor podle Grospiče určil Marka Bendu (ODS).
Členové výboru se k projednání Růžičkova případu vrátí později než 9. ledna, kdy se uskuteční další schůze. Na ní se mají podle Grospiče dál zabývat jen policejní žádostí o vydání premiéra Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka v případu Čapí hnízdo.
Policie obvinila Růžičku ještě jako radního Postoloprt. Politik vinu necítí a předem řekl, že požádá dolní komoru, aby ho vydala. Růžička čelí obvinění pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku. Policie v případu stíhá i dalších devět městských zastupitelů. Růžička už dřív uvedl, že trestní oznámení podal neúspěšný uchazeč o nemovitost, který je prý zároveň jeho politický konkurent.
Související
Postoloprty žalují stát, město chce za poškození pověsti pět milionů
Poslanec Růžička (ANO) žene policisty před inspekci, do kauzy se vložila i Benešová
Pavel Růžička (poslanec ANO) , Poslanecká sněmovna
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Bessent dorazil do Davosu. Seďte a čekejte na Trumpa, vmetl evropským lídrům
před 1 hodinou
Může Trump skutečně získat Grónsko? Cesta k akvizici je mnohem složitější, než se zdá, ve hře jsou i jiné možnosti
před 2 hodinami
Letadlo s Trumpem mířící do Davosu se kvůli poruše muselo vrátit
před 3 hodinami
Výhled počasí na příští týden. Zima se otěží nepustí
včera
Policie odhalila detaily případu, který se má týkat zápasníka Vémoly
včera
Reshtenko se postaral o první krasobruslařskou medaili pro Česko z ME po 13 letech
včera
Polární záře podruhé. Šance je i dnes, upozornili meteorologové
včera
Na ME v rychlobruslení zajela Zdráhalová životní výkony. Ke stříbru přidala i zlato
včera
Hon na teroristy: Syrská armáda po hromadném útěku z vězení loví členy Islámského státu
včera
Stubb: Napětí kolem Grónska poleví do konce tohoto týdne
včera
Evropský parlament se chystá k zásadnímu kroku. Chce zastavit obchodní dohodu s USA, píše BBC
včera
Co odhalily SMS evropských lídrů, které Trump zveřejnil?
včera
Proč není Zelenskyj na Světovém ekonomickém fóru? Oznámil, že do Davosu přijde pod jednou podmínkou
včera
Politico: Myšlenka náhrady za NATO naráží na první problémy
včera
V Davosu to vře. Trump si z lidí dělá blázny, ví, že se mu smějete, vaše reakce je trapná, vmetl Evropě Newsom
včera
Evropský pohár trpělivosti přetekl. Vydírat se nenecháme, vzkazuje Evropa Trumpovi
včera
Světové ekonomické fórum začalo. Von der Leyenová v úvodním projevu nešetřila Trumpa
včera
Zelenskyj oznámil zásadní inovaci protivzdušné obrany. Ukrajina chystá anti-dronový dóm
včera
Pochválí se za bystrost a obratem usne. Co se děje se zdravím Trumpa?
včera
Střelba v Chřibské se vyšetřuje jako vražda. Policisté zřejmě zasáhli zraněnou ženu
Českem v pondělí otřásl případ tragické střelby na městském úřadě v Chřibské na Děčínsku. Kromě pachatele zemřela jedna další osoba, šest lidí utrpělo zranění. Policie ještě v pondělí zveřejnila další podrobnosti k události.
Zdroj: Jan Hrabě