Zemanovi jde o levnou politickou popularitu, než o dobro společnosti, varuje duchovní

Praha - Provinciál Benedikt Mohelník se vymezil proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Ve svém prohlášení napsal, že současná hlava státu nerespektuje pravdu, spravedlnost a svobodu. Apeluje na všechny upřímné křesťany, aby v prezidentské volbě volili někoho jiného.

Český provinciál katolického řeholního řádu, známého u nás jako Česká dominikánská provincie, tzv. dominikáni, Benedikt Mohelník, v prohlášení, které zveřejnil na oficiálních stránkách dominikánů uvedl, že Miloš Zeman si nezaslouží být znovu zvolen.

Odkázal se na preambuli Ústavy ČR, která jasně píše, že "se občané hlásí k ušlechtilým hodnotám minulosti i současnosti, na nichž je možné naši zemi budovat, a prohlašují, že jsou odhodláni toto dědictví střežit a rozvíjet," napsal Mohelník s tím, že v téže ústavě je psáno, že prezident je hlavou státu. Tudíž reprezentuje zemi a lidé by k němu měli vzhlížet. 

Podle provinciála musí mít společnost takovou autoritu, „která by usměrňovala úsilí všech občanů k uskutečňování obecného blaha, a to především jako mravní síla opírající se o svobodu a o vědomí odpovědnosti za přijaté povinnosti a úkoly.“

Česká republika dle jeho názoru i přes všechny kontroverze takové prezidenty měla, ale současná hlava státu během svého pětiletého funkčního období ukázala, že pravdu nepokládá za důležitou, nerespektuje svobodu druhých a že mu na spravedlnosti nezáleží.

„Zeman svými vystoupeními základní občanské ctnosti zpochybňuje tím, že v lidech probouzí nízká hnutí a sobecké zájmy. Tímto způsobem usiluje víc o svou vlastní levnou politickou popularitu, než o skutečné dobro společnosti založené na ctnostech,“ je přesvědčený provinciál.

Hlava dominikánů taktéž apeluje na občany, aby v prezidentské volbě, ve které má Miloš Zeman slušné šance post obhájit, volili někoho jiného. „Když dlouhodobě sledujeme působení současného prezidenta a jeho okolí, vyplývá z toho, že si Miloš Zeman objektivně nezaslouží, aby mu upřímní křesťané a vůbec všichni lidé, kteří vyznávají morální rozměr politiky, při nadcházejících prezidentských volbách dali svůj hlas,“ volá po změně Mohelník.

Benedikt Mohelník Miloš Zeman prezidentské volby 2018 Česká dominikánská provincie

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 43 minutami

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy