Je ČSSD stranou politických blbců? Hašek od plic promluvil, pak se přidal Kotrba

Praha - Šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se netají tím, že je proti vstupu sociálních demokratů do vlády s hnutím ANO. Své stanovisko zopakoval i v pondělí v České televizi. Na jeho vystoupení ale poměrně ostře zareagoval jeho stranický kolega Michal Hašek.

Štěch v ČT poukázal na to, že být v opozici není nic špatného. Řada stran podle něj naopak v opozici posílí. Problém vidí hlavně v osobě trestně stíhaného premiéra. ČSSD podle něj vstupem do vlády možní legitimizaci Andreje Babiše jako premiéra. Dodal také, že existují zásady, kterých by se ČSSD měla držet.

S jeho postojem ale nesouhlasí někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek (ĆSSD). „Včera jsem sledoval Milana Štěcha v Interview ČT24. Respektuji jeho právo na názor, ostatně i Miloš Zeman napsal knihu Jak jsem se mýlil v politice,“ rýpnul si Hašek.

„A zcela vážně - program ANTIBABIŠ naordinovaný ČSSD minulým vedením včetně Milana už nás málem přivedl do politického hrobu a znamenal ztrátu stovek tisíc voličů, řada z nich šla volit rovnou ANO... Stejní lidé, kteří nás dovedli k ostudné porážce teď chtějí zatvrzele ANTIBABIŠE opakovat,“ varuje někdejší hejtman.

Pak se opět vrátil k Miloši Zemanovi. „Jak říká pan prezident - každý může udělat chybu, ale jen blbec chybu opakuje. Věřím,že ČSSD není stranou politických blbců,“ dodal na facebooku Hašek.

Pod Haškovým statusem se k problému vyjádřil i novinář a bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt. „Dovolím si vyjádřit názor, že jste ztratili voliče nikoliv kvůli tomu, že jste byli proti Babišovi, ale naopak, že jste byli s ním. A také, že vaši ministři a premiér nechytli lidi za srdce, prostě strašná nuda, kladné výsledky si přisvojil Babiš, negativa hodil na ČSSD,“ poznamenal.

Jeho slova pak vyděsila politického analytika Štěpána Kotrbu, který na sebe upozornil únorovým útokem na bezdomovce při hradeckém sjezdu ČSSD. „Tyvoe, tenhle politickej skřet dává dobrý rady ODS.... Boha jeho,“ podivoval se.

Naopak Hašek s částí toho, co Cikrt napsal. „Souhlasím s tou nudou. Do vlády musí jiní sekáči,“ myslí si sociální demokrat.

Související

Organizátoři připravují protivládní protest na Václavském náměstí. (23.3.2024)

Na protivládní demonstraci v Praze dnes promluví Hašek či Foldyna

Tisíce lidí se v sobotu odpoledne sešly na protivládní demonstraci na Václavském náměstí v Praze, za kterou stojí mimoparlamentní strana PRO v čele se svým předsedou Jindřichem Rajchlem. Ten pozval k mikrofonu například dva někdejší výrazné sociálnědemokratické politiky.

Více souvisejících

Michal Hašek Milan Štěch ČSSD Tomáš Cikrt Štěpán Kotrba

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Počasí

Předčasné letní počasí definitivně ukončilo zimu v Česku

Do Česka v úvodních květnových dnech předčasně dorazilo letní počasí a definitivně ukončilo zimu. I na hřebeni Krkonoš o víkendu roztála souvislá sněhová pokrývka. Sníh tak zmizel z našich nejvyšších hor výrazně dříve, než bývá zvykem, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

José Mourinho

Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha

Na dveře španělského fotbalu klepe zřejmě jeden z nejznámějších fotbalových trenérů José Mourinho. V zákulisí se totiž hodně hovoří o tom, že samotný prezident slavného španělského velkoklubu Realu Madrid Fiorentino Pérez si přeje, aby se do jeho klubu po třinácti letech vrátil právě známý charismatický Portugalec. A právě on by měl být skutečně pro Péreze tou první volbou. Alespoň s takovou informací přišel španělský sportovní novinář David Ornstein na svém účtu na síti X.

včera

včera

Martin Kupka

Kupka se opřel do Babiše kvůli novému zmocněnci Landovskému

Opozice již kritizuje krok Babišovy vlády, která zřizuje další post zmocněnce. Někdejší český velvyslanec při NATO Jakub Landovský bude nově vládním zmocněncem pro plnění závazků vůči Severoatlantické alianci. Do Babiše se kvůli tomu opřel šéf občanských demokratů Martin Kupka (ODS). 

včera

Deštivé jarní počasí

Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky

Příští týden zprvu nabídne podobné počasí jako právě končící víkend. Meteorologové ale v jeho průběhu očekávají změnu v podobě ochlazení. Po čase se také vyskytnou srážky, které by měly zlepšit situaci se suchem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

Donald Trump

Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa

Nebude to jen pět tisíc vojáků, naznačil americký prezident Donald Trump ohledně plánů na stažení armádních příslušníků z Německa. Spojené státy americké mají u našich sousedů svou nejpočetnější evropskou posádku. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

2. května 2026 21:57

Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny

Britská královská rodina má během první květnové soboty důvod k oslavám. Na dnešek totiž připadají narozeniny princezny Charlotte, jediné dcery prince Williama a jeho manželky Kate. Gratulace od představitelů monarchie už dorazily. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy