Kandidáti Pirátů, kteří v Praze postoupili do druhého kola senátních voleb, mají na kampaň k dispozici 450.000 korun, které dosud zbyly z celkového dvoumilionového rozpočtu. ČTK to dnes řekla mluvčí strany Karolína Sadílková. Bývalý prezidentský kandidát Marek Hilšer počítá před druhým kolem v Praze 2 podobně jako Piráti hlavně s kontaktní kampaní, naopak neplánuje výrazné navýšení dosavadních výdajů.
Všichni kandidáti Pirátů ve druhém kole nyní vyjednávají o podpoře pro sebe s neúspěšnými konkurenty. Lukáše Wagenknechta například v Praze 8 podpořil Hayato Okamura (KDU-ČSL), uvedla Sadílková.
Hilšera vyzve ve volebním obvodě v Praze 2 ve druhém kole Libor Michálek (Piráti), Piráti mají ve druhém kole ještě Evu Tylovou, která se utká v Praze 12 s bývalým diplomatem a letošním prezidentským kandidátem Pavlem Fischerem (nez.).
Kandidáti Pirátů se budou intenzivně zaměřovat na kontaktní kampaň, uvedla Sadílková. "Všechny následující dny je bude možné potkat v ulicích, jak jednají se svými potenciálními voliči. Druhá část kampaně je pak on-line na sociálních sítích," dodala mluvčí.
S obdobnou kampaní počítá Hilšer, který uvažuje o reklamě na facebooku. Jinak se bude snažit hlavně o kontakt s voliči, Hilšer se chystá spolu s dobrovolníky ve svém obvodu rozdávat letáky. Počítá také s účastí ve třech duelech v médiích, čas si vyhradí i na podporu právničky Michaely Tejmlové (Senátor 21), která bude ve druhém kole voleb soupeřit o hlasy v Jablonci nad Nisou s dosavadním senátorem Jaroslavem Zemanem (ODS).
Související
Sečteno. Senátní volby 2024 znají výsledky, úspěch ANO je zřejmý
Fischer suverénně obhájí senátorský post. Hilšer, Šlachta a Drahoš zřejmě zamíří do druhého kola
Marek Hilšer , Senátní volby , Česká pirátská strana , Praha , volební kampaň , Lukáš Wagenknecht
Aktuálně se děje
včera
ZZ Top ztratili bubeníka. Zemřel Frank Beard, bylo mu 77 let
včera
Více lékařů a zdravotníků pro české zdravotnictví. Programy nesou první výsledky
včera
Málem to odhalila jako první. Camilla promluvila o rakovině britského krále Karla
včera
Juchelka může s maximálním možným zvýšením důchodů narazit u koaličního partnera
včera
Levákům udělali jméno. Do dějin se zapsala celá řada umělců
včera
Írán promýšlí reakci na možnou další eskalaci. V ohrožení by byla i Evropa
včera
Návrat EET se komplikuje. Senátoři vrací zákon do Poslanecké sněmovny
včera
Detaily vraždy v Českých Budějovicích. K činu mělo dojít před zraky dětí
včera
Trump dosáhl svého. Jihokorejci potvrdili zkrácení cvičení s Američany
včera
Se spisovatelem Páralem se lidé rozloučili v Mariánských Lázních
včera
Počasí: Česko zasáhnou silné bouřky. První hrozí od půlnoci na čtvrtek
včera
Ruský politik Mironov navrhl, aby se Orešnikem zaútočilo na Británii
včera
Sucho láme rekordy. Existují místa, kde jsou problémy od začátku roku
včera
První kroky koalice pro boj se suchem. Mají se vytipovat nejkritičtější místa
včera
Írán poprvé reagoval na prohlášení Hormuzského průlivu za americké území
včera
Exministr Fedorov chce, aby na Ukrajině proběhly volby
včera
Výhled počasí do poloviny září. Spalující léto už by se vrátit nemělo
18. srpna 2026 22:03
Policisté vyšetřují smrt herečky Panettiere. Na cizí úmysl to nevypadá
18. srpna 2026 21:06
Vynikající Seemanová s Knedlou. Z vydařeného ME v plavání si oba vezou domů zlato
18. srpna 2026 20:18
Vláda schválila koridory rychlovlaků na území Prahy
Vláda na pondělním zasedání schválila Dílčí územní rozvojový plán (DÚRP) VRT PRAHA, který vymezuje koridory pro vysokorychlostní trať na území hlavního města. Jde o významný krok v přípravě nové železniční infrastruktury, která má zvýšit kapacitu pražského železničního uzlu a vytvořit podmínky pro budoucí provoz vysokorychlostních vlaků.
Zdroj: Jan Hrabě