Svinstvo! Styďte se, zbabělci: Ministr se smažil u Jílkové!

Praha – Nezáviděni hodná pozice ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS) ve čtvrtečním pořadu České televize Máte slovo. Jednoduše zhodnoceno, smažil se ve vlastním potu!

Nejvíce si ho podávala matka samoživitelka, dva malí živnostníci a občas se přidal i úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. O čem že to byla řeč? O podzimním srovnání sazeb DPH na 20 procent, která bude mít sedm výjimek. Martin Kocourek (ODS) tento krok se snažil neustále obhajovat: „Je třeba si uvědomit souvislosti toho, proč to děláme. Současný penzijní systém je neudržitelný, velmi brzy už nebude poskytovat dostatečné důchody."

Vláda chce zavést jednotnou DPH zejména kvůli důchodové reformě a k pokrytí státního deficitu.

„Rovná daň je nejednoduší řešení, eliminuje to daňové úniky, je to přehledné,“ zastával se ministra zástupce občanů, finančník a otec dvou dětí. „Jednoduchá řešení jsou často ta nejlepší.“

Nejvíce se do ministra opřela matka samoživitelka, která situaci hodnotila ze svého pohledu. Opatření vlády pojmenovala jako cestou do bídy. „Nejlepší cesta do bídy,... Vy že chráníte rodiny s dětmi? Vždyť vy je dostanete na úplné dno!“

Otec a finančník kontroval: „Pořád tu někdo straší bídou, ale hospody jsou pořád plné, tak to s tou chudobou asi není tak úplně zlé.“ Ona přidává: „Z čeho já zaplatím všechny výdaje? Z vašich kompenzací, co nic nevykompenzují?“

Ministr se stále dokola snažil divákům a účastníkům diskuze vysvětlit, že z něčeho přece reformu penzí zaplatit musí a jsou řešení taková, která navrhuje vláda a nebo jiná. Jedno takové jiné by mohlo být zvýšením daní podnikatelům, ale to vláda nechce. A navíc, vláda chce zdražení přece nejchudším a důchodcům kompenzovat!

Samoživitelka reaguje: „Nebudu moct synovi koupit ani jídlo, oblečení, ani knížky. To byste přeci měli podporovat, ne ničit.“

Zvýšení DPH Kocourek také vysvětlovat tak, že jde o dlouhodobé hledisko, proč to dělají. Současné důchody nás zadlužují stále víc, několikrát opakoval, neustále žijeme na dluh. Drobný živnostník mu oponoval: „Ale my žijeme dnes, dnes musíme prodávat.“

„Pokud se na to podíváme dlouhodobě, tak v budoucnu je tohle důležitý krok pro oddlužení země, její suverenitu a dobré fungování," opakoval ministr poněkolikáté. "Někdo žije ze dne na den, my musíme myslet dopředu."

„No jo, ale my žijeme dnes,“ namítá živnostník. „A když nám zítra zdražíte, tak pozítří zkrachujeme. A žádné za deset patnáct let pro nás nebude.“

Závěr byly emoce gradující. „Průměrná čtyřčlenná rodina zaplatí kvůli vám ročně o14 tisíc víc než doposud,“ přilil olej do ohně úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. I přes jeho nachlazení bylo vidět, že situaci zvládá líp, než jeho sok z ODS.

A matka samoživitelka finišovala: „Vy máte svoje platy a vůbec vás nezajímá, co je s lidmi! Zkuste si žít na minimu jako my ostatní. Zkuste si všechno poplatit. To je svinstvo, co děláte! Styďte se! Jste zbabělá vláda, nic víc.“

Dodala, aby vláda pustila ke kormidlu odborníky. A kde byste sehnali peníze na důchodovou reformu vy? Má pravdu vláda s panem ministrem Kocourkem, pan úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a nebo živnostníci s matkou samoživitelkou?

Související

Martin Kocourek, bývalý ministr průmyslu a obchodu za ODS

Exministr Kocourek "odkláněl", policie kauzu zastavuje. Proč?

Praha - Bývalý ministr průmyslu a obchodu za ODS Martin Kocourek i jeho matka si mohou oddechnout. Policisté je totiž nechtějí znovu obvinit z poškození věřitele kvůli zatajení 16 milionů při politikově rozvodu. Případ odložili. Rozhodnutí je zatím nepravomocné, přezkoumávat ho bude ještě státní zástupce, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Protikorupční policie se v minulosti zajímala také o to, zda Kocourkovy miliony nepocházely z trestné činnosti, detektivové však kauzu začátkem září odložili.

Více souvisejících

Martin Kocourek Bohuslav Sobotka DPH

Aktuálně se děje

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu

Premiér Andrej Babiš (ANO) je na první zahraniční cestě mimo EU, konkrétně na pětidenní pracovní cestě po centrální Asii a Jižním Kavkazu. S prezidentem Ázerbájdžánu Ilhamem Alijevem jednal mimo jiné o dodávkách ropy a zemního plynu do Česka. Společně s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (ANO) se zúčastnil obchodního fóra, kterého se zúčastnilo téměř 130 zástupců firem z obou zemí. Premiéra na cestě doprovází podnikatelská delegace čítající 50 podnikatelů.

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu

Ještě než stihne aktuální sezóna české nejvyšší fotbalové soutěže skončit, vedení Baníku Ostravy ví, že ho ve zbytku ročníku povede již čtvrtý trenér. Po Pavlu Hapalovi, Tomáši Galáskovi a Ondřeji Smetanovi bude mít za cíl zachránit slavnou tuzemskou fotbalovou značku v první lize dosavadní trenér B-týmu Josef Dvorník. Pro osmatřicetiletého stratéga půjde o premiérové prvoligové angažmá a hned se bude jednat o takto velký křest ohněm.

včera

včera

včera

včera

Těžba ropy

Ceny ropy po oznámení o blokádě přístavů prudce vzrostly

Ceny ropy prudce vzrostly a vyšplhaly se až na úroveň 115 dolarů za barel v reakci na zprávy, že se Spojené státy připravují na prodloužení blokády íránských přístavů. Ropa Brent po úterním uzavření na hodnotě mírně nad 110 dolary posílila, a i když kolem poledne její cena mírně korigovala na 114,37 dolaru, stále se drží vysoko nad úrovněmi z období před vypuknutím konfliktu.

včera

včera

Evropský parlament

Evropská komise podá žalobu na Česko a Maďarsko

Evropská komise se rozhodla obrátit na Soudní dvůr Evropské unie v případě České republiky a Maďarska kvůli nesprávnému zapracování pravidel evropského zatýkacího rozkazu do jejich vnitrostátní legislativy. 

včera

Juraj Cintula

Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS

Slovenská justice vynesla definitivní tečku za jedním z nejzávažnějších kriminálních případů v historii země. Nejvyšší soud SR tuto středu pravoplatně potvrdil trest pro Juraje Cintulu, který v květnu 2024 v Handlové vážně postřelil předsedu vlády Roberta Fica. Útočník stráví za mřížemi 21 let.

včera

Donald Trump sdílel uměle vytvořený obrázek, na němž pózuje v obleku a slunečních brýlích s útočnou puškou

Už nebudu hodný, vzkázal Trump za doprovodu bizarní fotomontáže

Donald Trump vydal další varování směrem k Íránu, tentokrát doprovázené vizuálně úderným příspěvkem na platformě Truth Social. Prezident sdílel uměle vytvořený obrázek, na němž pózuje v obleku a slunečních brýlích s útočnou puškou v ruce na pozadí výbuchů devastujících kopcovitou krajinu. Tento příspěvek, opatřený nápisem „No more Mr Nice Guy!“ (Konec hodného pána), představuje dosud nejostřejší tón v jeho komunikaci vůči Teheránu.

včera

Ilustrační foto

Svět zasáhne silné El Niño, varuje WMO. Počasí může letos lámat rekordy

Světová meteorologická organizace (WMO) varuje před blížícím se klimatickým jevem El Niño, jehož rozvoj se očekává od poloviny roku 2026. Podle nejnovějších prognóz dojde k výraznému ovlivnění globálních teplot a srážkových úhrnů. Po období neutrálních podmínek z počátku roku ukazují klimatické modely na rychlé oteplování povrchových vod v rovníkovém Pacifiku, k čemuž by mohlo dojít již v období od května do července.

včera

Těžba ropy

Odchod Spojených arabských emirátů z OPEC otřásl světem. Proč je tak významný?

Rozhodnutí Spojených arabských emirátů (SAE) o náhlém vystoupení z kartelu OPEC je událostí mimořádného významu. Emiráty byly členy této organizace ještě dříve, než v roce 1971 vznikly jako samostatný stát. OPEC po celá desetiletí ovládal ceny ropy regulací těžby, přičemž zásadní roli sehrál už během ropných krizí v 70. letech, které tehdy od základů změnily globální energetickou politiku.

včera

Nábor dobrovolníků do ruské armády

Estonsko chce, aby Evropská unie zakázala vstup ruským vojákům

Estonsko podniká kroky k tomu, aby zabránilo ruským vojákům ve vstupu do země, a to i v době, kdy boje na Ukrajině utichnou. Tato pobaltská země letos zablokovala vstup přibližně 1 300 bývalým ruským bojovníkům a nyní vyvíjí tlak na Brusel, aby zavedl celoevropský zákaz. Tallinn prosazuje, aby dveře do Evropské unie zůstaly pro tyto osoby zavřené dlouho poté, co na frontě utichnou zbraně.

včera

Vojenská přehlídka u příležitosti výročí konce druhé světové války. (9.5.2025)

Ruská přehlídka ke Dni vítězství bude poprvé po 20 letech bez vojenské techniky. Důvod ministerstvo tají

Rusko letos výrazně omezí průběh tradiční vojenské přehlídky ke Dni vítězství na Rudém náměstí v Moskvě. Ministerstvo obrany oznámilo, že se akce obejde bez předvádění vojenské techniky, což je u události, která obvykle slouží k prezentaci vojenské síly státu, neobvyklé. Jako důvod úřady uvedly současnou operační situaci, aniž by poskytly podrobnější vysvětlení.

včera

Řítí se svět do další ekonomické krize? Tentokrát by se neodehrála stejně, jako ta předchozí

Vzpomínky na pád banky Lehman Brothers v září 2008 jsou pro mnohé stále živé. Bobby Seagull tehdy pracoval jako obchodník v londýnském Canary Wharf a do kanceláře dorazil před šestou ráno naposledy. Ačkoliv zprávy z Ameriky věštily bankrot, zaměstnanci v Británii netušili, co to pro ně znamená. V kancelářích zavládl chaos a někteří lidé si začali brát obrazy ze stěn jako náhradu za dlužné akcie.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy