Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek má problém. Podle Lidových novin ani po dvou letech nevrátil diplomatický pas, který měl k dispozici jako hejtman. Někdejší druhý muž ČSSD a nyní představitel vnitrostranické odbojné platformy Zachraňme ČSSD na zprávu obratem zareagoval na sociálních sítích.
Hašek mohl pas využívat jakožto hejtman Jihomoravského kraje. Tím ale už od roku 2016 není. Diplomatický pas ale podle deníku nevrátil – ani po celkem pěti žádostech ministerstva zahraničí. Černínský palác proto nakonec nechal pas zablokovat.
Hašek na obvinění zareagoval na svém facebooku – a potvrdil, že diplomatický pas doma opravdu ještě má. „Děkuji Miroslavu Pochemu za připomenutí, že mám vrátit starý diplomatický pas. Leží mi doma v šuplíku, kam jsem jej odložil a od odchodu z funkce hejtmana před 2 lety jej nepoužívám,“ prozradil sociální demokrat.
Doplnil, že teď cestuje na normální pas nebo občanský průkaz jako každý jiný řadový občan. „Nevím sice o údajných 5 urgencích MZV k jeho vrácení ani o zájmu Lidových novin zodpovědět nějaké otázky, ale až půjdu v Praze kolem Černínského paláce, tak ho panu Pochemu zanesu, když po něm jako po již neplatném (zablokovaném) dokladu tolik touží, že mi to vzkazuje přes Lidové noviny,“ rýpnul si do stranického kolegy bývalý hejtman.
Europoslanec Poche byl kandidátem ČSSD na post ministra zahraničí, prezident Miloš Zeman jej ale odmítl jmenovat. Nakonec se Poche stal externím poradcem ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD).
Naznačil také, že tato zpráva může mít souvislost s Haškovou stranickou prací. „Určitě to nijak nesouvisí s tím, že jsem byl zvolen za svůj mateřský okres do ÚVV ČSSD a jako delegát sjezdu... a tak je třeba (znovu) zabít Haška???“ zajímá jihomoravského politika.
Související
Na protivládní demonstraci v Praze dnes promluví Hašek či Foldyna
Michal Hašek přerušil členství v ČSSD, objasnil to profesními důvody
Michal Hašek , Miroslav Poche , ČSSD , ministerstvo zahraničí
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
před 1 hodinou
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
včera
MHD v Praze se dnes vrátila ke kratším intervalům
včera
Írán se na poslední chvíli snaží zachránit zbytky jaderného programu
včera
Svět si připomíná důležitý milník. Je to 130 let, co byla objevena radioaktivita
včera
Začalo meteorologické jaro. Předpověď slibuje stabilní počasí po celý týden
včera
Po íránské párty Trumpa s Netanjahuem může přijít zničující kocovina
včera
EU se chystá na citelný nárůst cen energií. Válka v Íránu znervózňuje i Ukrajinu
včera
Vláda se vyslovila pro zrušení nominačního zákona, chce přísnější postihy za neplacení výživného
včera
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
včera
Írán patří mezi nejsilnější státy Blízkého východu. Proč je proti Izraeli zcela bezbranný?
včera
Kuvajt sestřelil tři americké stíhačky F-15
včera
Írán ochutnal vlastní medicínu. Američané jim okopírovali Šáhidy, teď s nimi vybombardovali Teherán
včera
Trhy panikaří. Írán zastavil dopravu Hormuzským průlivem, ceny ropy prudce rostou
včera
Izraelská armáda zvažuje pozemní invazi do Libanonu
včera
Útok Hizballáhu na Izrael považuje Libanon za „pokus o sebevraždu“ celé země
včera
Izrael zahájil nálety v Libanonu. Kypr terčem útoku Íránu, v Kuvajtu se zřítily americké stíhačky
Válečný konflikt na Blízkém východě se v posledních hodinách dramaticky rozšířil na novou frontu v Libanonu. Izraelské nálety na hlavní město Bejrút a jižní části země si podle předběžných zpráv libanonského ministerstva zdravotnictví vyžádaly nejméně 31 mrtvých. Dalších 149 osob utrpělo při těchto úderech zranění, přičemž úřady varují, že bilance obětí pravděpodobně ještě poroste s tím, jak záchranáři prohledávají zasažené oblasti.
Zdroj: Libor Novák