Jakl si své napadení celé vymyslel? Objevilo se nové svědectví

Médii v květnu proběhla zpráva, že člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Ladislav Jakl byl fyzicky napaden dvěma muži v metru. Nyní se ale deníku Respekt ozval údajný útočník, který podává poněkud jinou verzi událostí.

„ Seděl jsem na sedadla a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ uvedl Jakl pro server Echo 24. Prý si z incidentu odnesl potlučenou hlavu a levé rameno a lékařskou pomoc vyhledal až později.

Devětadvacetiletý Daniel R., který se na policii přihlásil jako onen domnělý útočník., však popisuje celý incident poněkud jinak. Při cestě metrem se svou přítelkyní k nim přistoupil i Jakl. „ S tímhle kriplem nepojedu,“ měl říci muž, který pracuje jako datový analytik, své přítelkyni.

Daniel R., který se skrývá pod pseudonymem kvůli obavám z agresivní reakce příznivců SPD, uvedl, že ačkoliv s Jaklovými politickými názory nesouhlasí, to nebyl ve skutečnosti důvod jeho hanlivé poznámky. Tím bylo osobní setkání s Jaklem v jedné pražské hospodě.

Jakl, který sám sebe považuje za znalce piv a má o nich i blog, se prý choval hlučně a arogantně, což přesně zapadalo do obrazu, který si o Jaklovi utvořil Daniel R. na základě zkušeností jeho známých barmanů, podle kterých se Jakl chová nabubřele, opravuje obsluze okázale výslovnost názvů piv a vůbec platí za nepříjemného hosta. 

Jakl jeho poznámku zaslechnul a otázal se Daniela R., zda to bylo o něm. Když Daniel R. přisvědčil, měl jej Jakl napadnout. „ A vtom jsem od něj dostal pěstí. Nepraštil jsem já jeho, praštil on mě,“ uvedl muž.

Mezi oběma muži se strhla rvačka. „ Většinu času jsem se jen bránil, držel jsem ho za ramena, aby mě nemohl zase praštit. Když mě nemohl bít, dal mi hlavičku, byla to dost velká rána,“ tvrdí Daniel R., podle něhož má Jakl pravdu, v tom, že jej udeřil do ramene a tváře.

Podle Daniela R. však bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky lže, když tvrdí, že útočníci byli dva a že útok byl politicky motivovaný. Daniel R. byl v metru jen s přítelkyní, do rvačky se pak vložil další muž, aby oba zápasníky odtrhl. Datový analytik přiznává, že řekl hlasitě věty, „to je Jakl z SPD“ a „to je Jakl od Klause“, ale učinil tak až ve chvíli, kdy se s Jaklem přetahovali, aby lidé v metru věděli, kdo je člověk, který ho napadl pěstí. 

Na konci května Jakl uvedl, že opětovně čelil napadení. Útok se měl odehrát na zlínském filmovém festivalu. Zlínská policie však uvedla, že o něm nemá žádné zprávy. 

Údajné útoky vzbudily velké pozdvižení mezi Jaklovými příznivci. Předseda SPD, Tomio Okamura, to přirovnal k „ politickému teroru“, který měli vůči svým odpůrcům aplikovat nacisté. Podle Okamury za útokem stáli „sluníčkaři“, Jakl sám však řekl, že neví, jak na to přišel.

Novinář Reflexu, Jiří X. Doležal zase zkritizoval údajný dvojí metr tzv. „pražské kavárny“ na sociálních médiích, která dle něj Jaklově napadení nevěnovala příliš velkou pozornost, zatímco vyvolala velkou bouři v případě napadení poslance TOP 09, Dominika Feriho. Doležal však přiznává, že Jaklovo napadení důrazně odsoudili i jeho političtí odpůrci, např. předseda poslaneckého klubu TOP 09, Miroslav Kalousek.

Sám Jakl se do Feriho opřel. „„Naše případy se trochu liší. Já o svém případu nešel vytrubovat na veřejné sítě, do médií a tak dál. To, co dělal v této situaci Feri, mi vlastní není, já bych se v této poloze necítil dobře,“ uvedl Jakl v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV.

Související

Ladislav Jakl

Jakl dostal za potyčku v metru pokutu 1000 korun, jeho sok má zaplatit 5000

Ladislav Jakl, někdejší tajemník bývalého prezidenta Václava Klause, dostal za loňskou potyčku v metru pokutu 1000 korun, jeho sok musí zaplatit 5000 korun. ČTK to dnes sdělil Jakl. O výši trestu rozhodl úřad Prahy 1, informovala dnes Česká televize. Policie případ odložila a předala úřadu jako přestupek, na což si Jakl neúspěšně stěžoval u státního zastupitelství.
Ladislav Jakl

Ladislav Jakl a potyčka v metru? Postup policie byl správný

V případě potyčky někdejšího tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla s mužem v metru postupovala policie podle státního zástupce správně. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz na základě vyjádření šéfa Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jana Lelka. Jakl podle serveru na dotazy k rozhodnutí žalobce nereagoval. Jakl tvrdil, že byl letos v květnu v Praze napaden, podle policie se ale jednalo o vzájemnou potyčku. Jakl následně požádal Vrchní státní zastupitelství v Praze, aby prověřilo počínání policie při vyšetřování.

Více souvisejících

Ladislav Jakl Sociálnědemokratická strana Německa (SPD) napadení

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Slovensko se mění. Dokázaly to sobotní volby do Národní rady. Jaký bude další vývoj země? Sledujte naše zpravodajství na EuroZprávy.cz.

Online ONLINE Volby Slovensko 2023: Fico drtivě vyhrál bitvu o národ. Progresivní Slovensko je druhé, Hlas třetí

Lidé na Slovensku si zvolili nové složení Národní rady. Podle exit pollu se vítězem voleb měla stát se ziskem 23,5 procenta strana Progresivní Slovensko. Smer-SD, který se měl dle odhadů s 21,9 procenty nacházet na druhém místě, ale nakonec volby vyhrává se ziskem více než 23 procent hlasů. Na druhém místě je Progresivní Slovensko Michala Šimečky se 17,06 procenty a třetí se umístil Hlas Petera Pellegriniho s 14,95 procenty.

před 14 minutami

Robert Fico

První reakce politiků: Smer mlčí, Hlas chce rozhodovat o koalici

Předčasné parlamentní volby na Slovensku dopadly jinak, než avizovaly první exit polly. Vítězem je Smer-SD, ovšem na vyjádření Roberta Fica se stále čeká. Zásadní stanovisko nepřednesli ani zástupci Progresivního Slovenska. Optimismus zavládl u Hlasu, jehož členové se domnívají, že rozhodnou o budoucí koalici. 

před 2 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Generál Petrescu varuje před rušením signálu GPS v rumunských výsostných vodách Ruskem

Znepokojující krok Ruska. Země NATO bije na poplach

Rusko "aktivně a neustále" narušuje GPS komunikaci lodí v rumunských teritoriálních vodách, řekl generál Daniel Petrescu. Rumunská armáda varuje spojence NATO před možnými kolizemi a problémy s řízením raket. Na bezpečnost ohrožující miny plovoucí v Černém moři upozorňuje i rumunská armáda. Informovala agentura Ukrinform.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Daniel Anýž během pracovní cesty do USA.

Zemřel novinář Daniel Anýž, referoval o dění v USA

Ve věku 59 let zemřel novinář Daniel Anýž, který naposledy působil v Hospodářských novinách a na serveru Aktuálně.cz. V textech se věnoval především dění ve Spojených státech amerických. Anýž podlehl vážné nemoci. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

Slovensko nemá jednoduché vyhlídky. Vláda může být opět nestabilní, boj přijde po volbách

Volby na Slovensku jsou tady, jejich výsledek ale nezaručí klid. Jakákoliv spolupráce nejsilnějších stran Smer-SD a Progresívne Slovensko nepřipadá v úvahu. Ať zvítězí kdokoli, musí vyvinout značné úsilí k vytvoření vládní koalice. A ta podle všeho bude velice nestabilní. PS dokáže vytvořit koalici s řadou ideologicky různě zaměřených stran, Smer zase s krajně pravicovou Republikou. 

včera

Z Karabachu už uprchlo přes 100 tisíc etnických Arménů. Lidé potřebují pomoc

Už přes 100 tisíc etnických Arménů odešlo ze sporného území Náhorního Karabachu do Arménie, vyplývá to z nejnovějších údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). V oblasti žilo před poslední etapou letitého konfliktu zhruba 120 tisíc lidí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy