Janu Bobošíkovou stíhala policie!

Praha – Po kandidátce na prezidentku, Janě Bobošíková (Suverenita), jde policie. Chtěla ji přišít zavinění dopravní nehody, kdy měl její autobus zdemolovat záchod.

Podle prohlášení Suverenity přinutila policie výstražným znamením zastavit Bobobus, který využívá kandidátka ke své propagaci, při cestě z Trutnova. „Krátce po odjezdu z Trutnova se za námi vyřítil policejní vůz se sirénou a majákem. Donutil nás sjet mimo silnici a zastavit. Policisté nám sdělili, že jim Městská policie v Trutnově nahlásila, že Bobobus v Trutnově zcela zničil mobilní toaletu na parkovišti,“ uvedla místopředsedkyně Suverenity SBB Jana Volfová. „Policie ČR nás vyzvala k návratu na místo údajného incidentu pod jejím dohledem. Na místě pak stál další vůz Policie ČR a netknuté mobilní WC,“ řekla místopředsedkyně strany Jana Volfová.Policisté potom ohledali místo činu a došli k závěru, že se žádná nehoda nestala a jejich městští kolegové se spletli. „Sami policisté na místě po ohledání toalety, našeho Bobobusu a po zhlédnutí záznamu z kamer městské policie konstatovali, že ke kolizi nedošlo. Což následně konstatoval i velitel dopravního inspektorátu, který na místo rovněž dorazil dalším vozem,“ píše Suverenita.Nakonec se zjistilo, že toaletu poničili vandalové před dvěma týdny. Jenže toto zjištění nebylo Bobošíkové nic platné. Zmeškala dvě předvolební akce a prý tím straně vznikla škoda 12 000 Kč.Strana se podivuje nad tím, jak je možné, že takový triviální čin, který se navíc ani nestal, vyšetřovalo šest policistů ve třech vozech. „Chceme věřit tomu, že to není politická objednávka ani starosty Trutnova z ODS, který zřizuje a řídí městskou policii, ani Petra Nečase z ODS, do jehož působnosti spadá Policie ČR. Suverenita se domnívá, že v době, kdy lidé po celé republice platí svými životy v metylalkoholové kauze za selhání kontrolních a bezpečnostních funkcí státu, by měly být úkoly zodpovědně řízené Policie ČR zcela jiné než nesmyslné pronásledování Bobobusu s majáčkem a sirénou. Suverenita bude vůči postupu Městské policie Trutnov i Policie ČR postupovat podle zákona,“ zakončuje Suverenita.

Související

Jana Bobošíková poslouchá řeč Václava Klause

Bobošíková překvapila? Nekandiduje na Hrad ani do Sněmovny

Praha - Politička Jana Bobošíková nebude kandidovat v letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Nechystá se ani do prezidentského klání v lednu příštího roku. Podle Bobošíkové její politická řešení nejsou voliči dostatečně podporována a současně ona sama na politické scéně nevidí žádnou stranu, která by politicky odpovídala jejím prioritám. Sdělila to pro EuroZprávy.cz.
Jana Bobošíková

Zemětřesení v Suverenitě, strana změnila název i vedení. A co Bobošíková?

Praha - Suverenita - Blok Jany Bobošíkové změnila dnes název na Českou suverenitu a vedení převzala Jana Volfová. Rozhodli o tom dnes delegáti sjezdu strany. ČTK to řekl vedoucí jejího tiskového odboru David Štěpán. Bobošíková ČTK řekla, že to neznamená její odchod z politiky, zůstává předsedkyní volebního bloku Hlavu vzhůru. Oba subjekty mají podobné zaměření a budou úzce spolupracovat jako dvě politické eurorealistické síly, uvedly Volfová i Bobošíková.

Více souvisejících

suverenita - blok jany bobošíkové

Aktuálně se děje

včera

Paříž, ilustrační foto

Francouzský parlament schválil asistovanou sebevraždu. Premiér se chce obrátit na ústavní soud

Dolní komora francouzského parlamentu ve středu schválila finální podobu zákona, který dospělým lidem s nevyléčitelnými chorobami umožní legálně požádat o asistovanou smrt. Národní shromáždění tak po letech intenzivních etických a politických debat definitivně odsouhlasilo normu, jež upravuje podmínky pro podání smrtící látky. Prezident Emmanuel Macron, který tento krok sliboval již ve své předvolební kampani, po hlasování ocenil kultivovanou a respektující diskuzi, kterou zákonodárci k tomuto citlivému tématu vedli.

včera

Pete Hegseth

Pentagon zavede screening testosteronu u vojáků, oznámil Hegseth

Americký ministr obrany Pete Hegseth představil nový plán zaměřený na kontrolu hladiny hormonů u vojáků. Ministerstvo obrany zavede program screeningu nedostatku testosteronu pro příslušníky armády starší třiceti let. Cílem této iniciativy je zajistit, aby měli vojáci optimální hladinu tohoto hormonu pro podávání nejlepších možných výkonů. Hegseth to oznámil ve videu, které zveřejnil na sociální síti X.

včera

včera

Norská princezna Mette-Marit (autor fotky: Frankie Fouganthin)

Norsku se ulevilo. Korunní princeznu konečně pustili z nemocnice

Dobrá zpráva přišla z Norska. Tamní korunní princezna Mette-Marit byla propuštěna z nemocnice, kde byla hospitalizována poté, co podstoupila transplantaci plic. Princeznu teď čeká náročná rehabilitace, takže se ještě několik měsíců nebude věnovat svým povinnostem.

včera

Petr Pavel

Prezident Pavel by Turkovu rezignaci považoval za správný postup

Poslanec Filip Turek (Motoristé) by měl rezignovat na funkci vládního zmocněnce, pokud se potvrdí jeho vina v případu pondělní nehody v centru Prahy, míní prezident Petr Pavel. Turek již připustil svůj úplný konec ve funkci po ukončení policejního vyšetřování. 

včera

včera

včera

Garri Kasparov, foto: Frank Hoppe

Kasparov: Putin nemá v úmyslu uzavřít s Ukrajinou mírovou dohodu

Ruský opoziční aktivista a bývalý šachový šampion Garri Kasparov varoval, že Vladimir Putin nemá v úmyslu uzavřít s Ukrajinou mírovou dohodu a po zářijových parlamentních volbách v Rusku se spíše pokusí o další eskalaci konfliktu. Toto vyjádření podle webu Politico přichází v době, kdy Ukrajina zintenzivňuje své útoky na ruskou armádní logistiku a energetickou infrastrukturu. 

včera

Evropský parlament

EU se dohodla na prodloužení ochrany pro ukrajinské uprchlíky. Vyloučí z ní muže v branném věku

Evropská unie se dohodla na prodloužení dočasné ochrany pro ukrajinské uprchlíky až do roku 2028, nově z ní však vyloučí muže v branném věku. Podle středečního tiskového prohlášení Rady EU bude s ohledem na vyvíjející se obranné potřeby Ukrajiny dočasná ochrana napříště poskytována pouze těm žadatelům, kteří splňují své vojenské povinnosti vůči své vlasti. Toto nové omezení se nicméně nebude vztahovat na osoby, které již status dočasné ochrany v unijních zemích legálně využívají. Dotkne se výhradně nových žadatelů.

včera

včera

včera

Účtenka s EET.

Návrat EET dostal zelenou od poslanců. Spustit se má v lednu

Poslanci ve třetím čtení schválili vládní návrh zákona o evidenci tržeb a dalších souvisejících zákonů, takzvanou EET 2.0. Nová právní úprava představuje modernizovanou podobu elektronické evidence tržeb, jejímž cílem je podle ministerstva financí narovnat podnikatelské prostředí, omezit šedou ekonomiku, zajistit spravedlivější výběr daní a současně významně snížit administrativní zátěž podnikatelů. Vládní návrh nyní míří k projednání do Senátu.

včera

Aktualizováno včera

včera

Édouard Philippe

Ve Francii se rozjel souboj titánů. Philippe už hází špínu na Le Penovou

Překvapivý návrat krajně pravicové lídryně Marine Le Penové do klání o úřad francouzského prezidenta pro rok 2027 nutí jednoho z jejích hlavních rivalů, Edouarda Philippa, ke změně útočné strategie. Bývalý premiér a jeho stoupenci, kteří v květnu zahájili kampaň s příslibem konzervativního programu plného optimismu, nyní na Le Penovou útočí jako na rozpočtově nezodpovědnou levičačku. Podle europoslankyně Nathalie Loiseauové, jež Philippa podporuje, má totiž politička do značné míry levicový program.

včera

včera

včera

Donald Trump

Zničíme íránské elektrárny a mosty, vyhrožuje Trump

Americký prezident Donald Trump znovu pohrozil Íránu zničením jeho elektráren a mostů. Teherán vyzval k návratu k jednacímu stolu, ačkoliv se sám v posledních dnech nechal slyšet, že se s Íránci nedá na ničem dohodnout. O nejnovějším vývoji informovala britská stanice BBC.

včera

včera

Počasí: Bouřky se objeví i v dalších dnech, o víkendu dorazí tropy

Vysoká oblačnost a bouřky budou pokračovat až do konce pracovního týdne, kdy dorazí tropické teploty. Ty se ale dlouho neudrží a během víkendu se opět ochladí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy