Praha – Z pátečního atentátu na prezidenta Václava Klause je nutné, abychom se poučili. Prezident je totiž zvolen dle platného práva a měli bychom jej proto respektovat, uvádí emeritní vrchní policejní rada a politik z řad NS-LEV21 Miroslav Němec.
Němec kritizuje postoj funkcionářů Ministerstva vnitra a Policie ČR, kteří se dle něj problému nedostatečně věnují, neboť se chtějí udržet na svých stávajících postech. Střelba i následná „reakce“ ochranky hlavy státu naši zem zdiskreditovala v zahraničí.
„Netvrdím, že by kvůli tomuto incidentu měl zrovna odstupovat předseda vlády, ale jistě by bylo na místě, aby ze svých lukrativních funkcí okamžitě odstoupili ministr vnitra, policejní prezident a ředitel Ochranné služby Policie České republiky, nikoliv pouze úsekový a zcela bezvýznamný ředitel dílčí služby tohoto významného útvaru, který navíc zpočátku reagoval naprosto neadekvátně, zmatečně a i laikům ukázal i „profesionální“ kvalitu řízení současné policie,“ píše Němec. Vzhledem k tomu, že se tak dosud nestalo, je Němec přesvědčen, že jim v žádném případě nejde o bezpečnost v ČR, ale o své funkce.
Na případu z Chrastavy je znát, že je velmi problematické, když na významné posty jsou vybráni nekompetentní lidé a nikoli odborníci. Němec tak uvádí, že na ministerstvu vnitra i v Policii ČR jsou ve funkcích pouze kariéristé, patolízalové či kamarádíčci politiků. Ti jsou vybráni na pozici v hospodě u piva a ne skrze transparentní výběrové řízení.
Němec kritizuje i jednání těch policistů, kteří jedou na stáž do zahraničí, aby mohli přenést tamní zkušenosti s policejní praxe. To by samo o sobě bylo v pořádku, ale není znát, že by něco do české policie přenesli z „výletu“, který je placen ze státní kasy.
„Opět se ukázalo, že míra naštvanosti řadového obyvatelstva České republiky je daleko vyšší, než si chce kterýkoliv náš pravicový politik připustit a že právě nenaslouchání hlasu prostého pracujícího lidu a neřešení jejich problémů volenými politiky, může v určitých případech přerůst až v projevy takovéhoto druhu,“ dodává Němec.
Související
Paroubkův muž tvrdě: Může krmit vepře, nebo dělat popeláře. Koho má na mysli?
Paroubkovec: Mediální šaškárny ČSSD potápějí. Začněte už konečně jednat o vládě
Miroslav Němec , atentát , policie
Aktuálně se děje
před 38 minutami
Zajímavý moment zahájení her. Vance zabraly kamery a ozval se pískot
před 1 hodinou
Pokus o vraždu v Jaroměři. Roli sehrály drogy, zjistili kriminalisté
před 2 hodinami
Trumpova další kontroverze je u konce. Video s Obamovými konečně zmizelo
před 2 hodinami
Vážná nehoda na D1 u Prahy. Převrátil se kamion, dálnice byla večer uzavřená
před 4 hodinami
Počasí se příští týden citelně oteplí. Naměříme až 10 stupňů
včera
Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová
včera
Falešný sníh a vykácené lesy. Miliardové arény pro pár týdnů slávy vytváří v Itálii olympijský přelud
včera
Íránští diplomaté se nechovají jako zástupci hroutícího se režimu. Věří, že Trump Teherán nesesadí
včera
Začínají XXV. zimní olympijské hry v Itálii
včera
ZOH: Smíšená dvojice curlerů Zelingrová-Chabičovský prohrála se Švédy, s Brity i USA
včera
ZOH: Češky ztratily duel se Švýcarskem a z vedení 1:3 byla prohra po nájezdech
včera
Obří sluneční skvrna vypustila masivní erupce. Dokáže se proti nim lidstvo bránit?
včera
Otrava Skripalových i vzpoura wagnerovců. Alexejev stál za řadou aktivit, přesto je Kreml k jeho osudu lhostejný
včera
Olympijské hry 2026 jsou tady. Vše, co o nich potřebujete vědět
včera
Epsteinovy spisy lámou Starmerovi vaz. Spasí ho jen zázrak, tvrdí poslanci
včera
Trump sdílel rasistické video proti Obamovi
včera
Lavrov obvinil Ukrajinu z pokusu o atentát na Aleksejeva
včera
Okamura označuje své voliče za „naše občany“. Jde jen o malou a specifickou část českého národa
včera
Z potyčky v bytě v Jaroměři je pokus o vraždu. Policie zadržela podezřelého
včera
První Češi mají premiéru na hrách za sebou. Curleři nestačili na silný kanadský pár
Bývá to již několik let zvykem, že olympijské hry, ať už letní nebo zimní, začínají už dva dny před oficiálním startem. Nejinak je tomu i letos v případě 25. zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Hned první soutěžní den se předvedli první čeští olympionici, konkrétně curleři Julie Zelingerová a Vít Chabičovský. Ve svém prvním curlingovém olympijském zápase se utkali s kanadskou dvojicí Jocelyn Petermanová-Brett Gallant, která ukázala, kdo byl v duelu jasným favoritem. Aniž by došlo na všech osm endů, Kanaďané nad Čechy vyhráli 10:5.
Zdroj: David Holub